Külünk: Esnafa En Büyük Can Suyu Dükkânların Açılması

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, esnaf ve sanatkârın 17 Mayıs'tan sonra kapanma sözünü duymak istemediklerini belirtirken 'pandemi provokatörlüğü yapıldığını' söyledi. Medya organlarından 'esnafın sinir uçlarıyla oynamayın' diyen Külünk

Külünk: Esnafa En Büyük Can Suyu Dükkânların Açılması
Bu içerik 398 kez okundu.

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, "sokak 17 Mayıs'tan sonra kapatmak kelimesini duymak istemiyor. Yaz aylarını çok diri ve dinamik süreç yaşamak istiyorlar. Çalışmak istiyorlar." dedi. Külünk'e göre esnaf ve sanatkâra en büyük can suyu " dükkânların tamamıyla açılması..."

BBN Türk ekranlarında Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programına konuk olan Metin Külünk, "İnsanımızın canı yanıyor. Kapatmanın ne demek olduğunu empati yaparak iyi düşünmek mecburiyetindeyiz. Esnafımızın feryatlarını, haklı itirazlarını, bunun yanı sıra feraset ve basiret ile süreci yönetmesine ziyadesiyle saygı duyuyorum." diye konuştu.

"dijital değişim ile yeni bir esnaflık modeli çıktı" diyen Külünk "düğün solanı, güzellik salonları kapı, kahveler kapalı... Bilim kurulunun güncellenmesi gerekiyor. Bilim Kurulu olaya sağlık güvenliği persfektifinden bakıyor. Hükümeti doğrudan kendi verdiği kararlar sınırları içinde hareket etmeye zorluyorlar." dedi.

"Çelişkileri sorguluyor... Pandemi provokatörlüğü yapmak istiyorlar. Demokrasi dışı yöntemlerle Hükümeti değiştirmenin aracı yapmak istiyorlar." şeklinde değerlendirmede bulunan Külünk, pandemi döneminin 15 Temmuz'u tamamlama arzusuyla algı yönetimine yönelttiğini şöyle dile getirdi.

“Ekranlara çıkan tıp dünyasına sesleniyorum, sokağın sinir uçlarıyla oynamaktan vazgeçin. Medyaya sesleniyorum, ekranlarınızda vatandaşımızın, iş dünyamızın sinir uçlarıyla adanmış profilleri ekranlarına çıkarmayın. Bu profillerin sürekli, telaş, panik, korku üreten senaryolarını artık milletimizle buluşturmayın. Bir hastalık süreciyle karşı karşıyayız. İnsanlar hastanelerde yatıyorlar. Bir kısım insanımız hayatını değiştiriyor, ahirete göç ediyor. Hastanelerimiz, sağlık dünyamız müthiş bir imtihan veriyor. Toplumda virüsün yayılma tartışması üzerinden bir tedirginlik söz konusuyken, hayatımızda görmediğimiz insanlar her akşam ekran ekran dolaşıp korku salıyorlar. ”

Külünk, vatandaşlara korku saldığını iddia ettiği kişilerin hepsinin aynı memleketli olduğuna dikkat çekti.

"15 Temmuz'u tamamlama peşindeler"

“15 Temmuz akşamı silahlı işgalle Türkiye'yi iç savaşa sokmak isteyenler, Erdoğansız Türkiye hedefleyenler, şimdi pandemi provokatörlüğü yapıyorlar. Buna da bir takım bilim adamları, bilimsel taraflarına saygı duyarak, bilerek ya da bilmeyerek dahil oluyorlar. Pandemi provokatörlüğü üzerinden 15 Temmuz kalkışmasını tamamlayabilmek için bu süreci algı yönetimiyle tamamlama peşindeler”

"Cumhurbaşkanı Adaylığını Atlantik ötesinin belirlediğini ilan edecekler"

Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Peki, ben soruyorum. Ana muhalefet partisi ve bileşenleri diyebiliyor mu Cumhurbaşkanı adayımız şudur diye, diyemezler. Çünkü ana muhalefet partisi ve bileşenleri adayını Ankara'da belirleyemeyecekler. Atlantik ötesinde belirlenmiş bir adayı ilan edecekler. Adayların belirlendiği yerler asla partilerin genel merkez binaları olmayacak. Partilerin genel merkez binaları sadece, Atlantik ötesinde Erdoğansız Türkiye hayali peşinde koşan ve Türkiye'yi İkinci Dünya Savaşı sürecinde olduğu gibi zapturapt altına almak isteyen, yeniden tek parti, şeflik dönemi hayali peşinde koşan adres belirleyecektir. Bizim adayımız belli Recep Tayyip Erdoğan.

Metin Külünk Mustafa Ceylan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”