BAŞKAN BULUŞ; İSRAİL’İ VE ABD’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUM

CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptığı insanlık dışı vahşet için bir açıklama yaptı.

BAŞKAN BULUŞ; İSRAİL’İ VE ABD’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUM
Bu içerik 229 kez okundu.

Buluş, İsrail sınırları içinde yer alan Kudüs Mescid-i Aksa, Müslümanlar için kutsal bir mekandır. Müslümanlar, Müslümanlar için kutsal olan günlerde Mescid-i Aksa’ya gider ibadet edeler. Bu davranış ve uygulama, Müslümanlar için bir gelenektir.

Filistinli Müslümanlar, Ramazan ayının son Cuma namazını kılmak için Mescid-i Aksa’da namaz kılmak için toplandılar. İsrail askerleri, Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinli Müslümanlara saldırdılar. İşkence ettiler. 

İsrail askerlerinin, Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinli Müslümanlara saldırısı ve yaptıkları işkence, insan haklarına, din ve vicdan hürriyetine aykırı bir uygulamadır.

Dünyada 57 İslam ülkesi var. İslam ülkelerinin, 1 Milyar 700 milyon nüfusu var.  

İsrail, 4.5 milyon nüfusu olan bir ülkedir. İsrail’in, çevresi Müslüman ülkelerle çevrilidir. 

Dünyanın en büyük emperyalist gücü olan Amerika’nın; en büyük düşünce kuruluşu olan Rockefeller düşünce kuruluşunun yöneticileri, eğiticileri,

ABD üniversitelerinin önde gelen bilim adamları,

ABD’nin önde gelen iş adamları Yahudi’dir.

Sırtını ABD’ye dayayan 4.5 milyon nüfusa sahip olan İsrail, Filistinlilerin şahsında 1 Miyar 700 milyon nüfusu olan 57 İslam ülkesine meydan okumaktadır.

Amerika, Filistinlilere saldıran, çocuk, kadın, erkek ayırımı yapmadan katliam yapan İsrail'e sahip çıktı, destek verdi.

Osmanlı Devleti sınırları içinde yaşayan Ermeniler, 1915 yılında Osmanlı Toprakları üzerinde bağımsız devlet kurma çalışması başlattılar. Osmanlı Ordusu ile Osmanlı Sınırları içinde bağımsız bir Ermeni devleti kurmak isteyen Ermeniler arasında çatışma yaşandı. Osmanlı askerlerinden ve Ermenilerden ölenler oldu.

Türkiye’nin üzerine oturduğu coğrafyasının, jeopolitik ve jeostratejik konumunu, kendisi için fırsata çevirmek isteyen, ortadoğu bölgesine egemen olmak isteyen Amerika, Türkiye Cumhuriyeti'ne NATO'ya üye olmasını önerdi. TÜRKİYE. 18 Şubat 1952 tarihinde Amerika'nın isteği ile NATO’ya üye oldu.

Amerika bu tarihten başlayarak Türkiye'yi yönlendirmeye ve denetlemeye başladı.

ABD Başkanı Joe Biden, Ermenilerin isteği ile 24 Nisan günü Soykırım günü olarak ilan etti. Türkiye Cumhuriyeti'ni Ermenilere soykırım yapmakla suçladı.

Mescid-i Aksa’da namaz kılan, ibadet eden Filistinli Müslümanlara saldıran, eziyet eden katliam yapan İsrail Devleti'ne destek veren Amerika'yı şiddetle kınıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türkleri, soykırım yapmakla suçlayan Amerika başkanı Joe Biden’i şiddetle kınıyorum dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”