Başkan Dağtekin İstanbul Temaslarını Değerlendirdi

“Hemşehrilerimizi Adıyaman’a Yatırım İçin Davette Bulunduk”

Başkan Dağtekin İstanbul Temaslarını Değerlendirdi
Bu içerik 161 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin İstanbul’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı ve İstanbul’da yaptığı bir dizi temas ve ziyaretlerle ilgili açıklama yaptı.

27 Mayıs Perşembe günü Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleştirildiğini anımsatan Başkan Dağtekin “ Türkiye demokrasisine ‘kara bir leke’ olarak geçen 27 Mayıs 1960 darbesinin 61. Yıldönümünde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda yapmamız son derece anlamlı ve özel bir buluşmayla gerçekleştirdik.Uzun yıllar milletimizin vicdanında derin yaralar açan ve adeta utanç duvarlarının yer aldığı Yassıada bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  takip ve ısrarıyla Özgürlük ve Demokrasi Adası’na dönüştürülerek şehitlerimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'ya iade-i itibar yapıldı. Öte yandan çok verimli geçen 146. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızda Cumhurbaşkanımız yenianayasa çalışmalarıyla ilgili çok önemli bilgiler ve petrol arama çalışmaları ile ilgili müjdeler verdi. Karadeniz’de, sadece son bir ayda 3 yeni kuyuda petrol keşfedilmesinin yanı sıraSayın  Cumhurbaşkanımıztarafından müjdesi verilen 3 kuyudan 2'si Diyarbakır'da bulunuyor. Günlük üretime Akroba-1 kuyusundan 2800 varil, Yenişehir-1 kuyusundan da 3000 varil katkı sağlanacak. Bu müjdeler bir Adıyamanlı olarak beni de çok heyecanlanırdı.  Büyük bir petrol sahasına sahip olan Adıyaman’ımızda da bu tür keşiflerin yapılmasını umut ediyoruz” dedi.

Açıklamasında Taksim Camii’nin açılmasına değinen Dağtekin “ Tarihe mal olan öyküsüyle, hak ile batılın mücadelesindeki ibretlik örneği olan Taksim Camii’nin açılışının, o anına şahitlik etmek bizleri oldukça heyecanlandırdı.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan, sadece bir rüyayı gerçekleştirmedi, aynı zamanda 568 yıl önceki fetih ruhunu da güncellemiştir. Elbette her siyasi aktörün yaptıkları veya yapamadıkları vardır. Ancak kim ne derse desin Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin tarihine muazzam bir damga vurdu. Vaatlerini tek tek gerçekleştirdi. Çamlıca Camii, Ayasofya-i Kebir Camii ve Taksim Camii gibi eserlerimizin içini doldurmak kadar bu eserlerin manasındaki birlik ve beraberliğin, temiz ahlakın caminin dışında da sürdürülmesi emrini iliklerimize kadar hissettirmemize vesile oldu. Ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlı olsun” diye konuştu.

İstanbul temasları kapsamında Adıyamanlı işadamlarını da ziyaret etme fırsatı yakaladıklarını belirten Başkan Dağtekin “ Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Aydın ve Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç ile birlikte İstanbul’dafaaliyetlerini sürdüren işadamlarımızla bir araya gelerek oldukça kapsamlı ve olumlu ziyaretler gerçekleştirdik. Kendilerini Adıyaman’ımıza davet ettik. İnşallah Adıyaman’daki toplantılarımızda yatırımlarla ilgili  kendilerine bazı bilgilendirmeler yapacağız. Özellikle 6.Bölge Teşviklerinden faydalanmalarının yanı sıra yerelde de bizlerin de önünü açacağımız imkânları sunmaya yönelik gayretlerimiz olacak. Önceliğimiz hemşehrilerimizin buraya gelmeleridir. Çünkü bu kardeşlerimiz,  toprakların çocuğu, bu topraklarda doğup büyümüşler. Burayı herkesten daha iyi tanıyorlar. O sebeple onların burada yatırım yapmasını teşvik etmeye çalışıyoruz. Ziyaretlerimiz kapsamında önceki dönem TBMM Başkanlarımızdan, Birlik Vakfı Genel Merkezinde kıymetli İsmail Kahraman beyefendiyi de ziyaret ederek tecrübelerinden istifade ettik.  Bir başka ziyaretimizde ise Adıyaman 1954 Spor’umuzu yıllardır özlemini çektiğimiz 2. Lige çıkaran kulüp başkanlarımız Sait Aybak ve Cevher Erdem ile bir ara gelerek yeni sezonda yapacağı çalışmaları değerlendirdik. Bu ziyaretimizi anlamlı kılan anlardan biri de şampiyonluk kupası ile bizi karşılamaları oldu. Bir kez daha gurur duydum. Görüşmemizde Adıyaman 1954 Spor’u 1. Lig ve Süper Lig hedefleri ve kararlıklarını ifade etmeleri heyecanımıza heyecan kattı. Takımımız, başkanlarımızın bu heyecan ve motivasyonuyla 2. Ligde de başarılı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ