SELİM ÇAKIR'DAN İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE CUMA DAYANIŞMASI

Sıratutlular Derneği tarafından yeniden canlandırılan Sıratut Lokması geleneği, hem ihtiyaç sahiplerine uzanan el, hem de Cuma namazı sonrası dayanışmanın güzel örnekleriyle devam ediyor.

SELİM ÇAKIR'DAN İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE CUMA DAYANIŞMASI
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert

"Bir' Lokma da Olsa Paylaş" mottosuyla, Sıratutlular Derneği tarafından organize edilen "Sıratut Lokması"na ilgi artarak devam ediyor.

Sıratutlular Derneği tarafından yeniden canlandırılan Sıratut Lokması geleneği, hem ihtiyaç sahiplerine uzanan el, hem de Cuma namazı sonrası dayanışmanın güzel örnekleriyle devam ediyor.

Birinci hafta CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'nin kazan başına geçtiği dayanışma etkinliğinde, geçen hafta AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış yer almıştı. Üçüncü hafta ise MHP Eski MDK Üyesi ve 27. Dönem Milletvekili adayı Selim Çakır, Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanı Taha Şahin, Kamu-Sen Adıyaman Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur ile MHP Adıyaman İl Teşkilatı kalabalık bir grupla birlikte Sıratut Camii'nde kılınan Cuma namazı sonrası Sıratut Lokması'nın dağıtımına katıldılar.

Selim Çakır Camii Önündeki Seyyar Satıcıların Sattıkları Tüm Ürünleri Satın Alıp Dağıttırdı.

MHP 27. Dönem Adıyaman Milletvekili Adayı Selim Çakır, katıldığı "Bi' Lokma da Olsa Paylaş" etkinliğinde, Sıratut Lokması dağıtımı sonrası Camii önündeki el arabalarındaki tüm malzemeyi satın aldı. Hem seyyar satıcı esnafına destek oldu hem de ihtiyaç sahiplerinin ücret vermeden istifade etmesini sağladı.

Sıratutlular Derneği Başkanı Murat Erdem ve Muhtar İlhan Alan ile dernek üyeleri, babalarından, dedelerinden miras Sıratut Lokması'na artarak devam eden ilgiden mutlu olduklarını belirttiler. Bununla birlikte, her hafta yeni bir dayanışma ve yardımlaşma örneği sergilenmesine vesile olmaktan da ayrıca sevinç duyduklarını ifade ettiler.

Çok sayıda mahalleli iş adamından Sıratut Lokması'nı bu hafta da biz üstlenelim diye kendilerine ulaştığını söyleyen Sıratutlular Dernek Başkanı Murat Erdem, "Bi' Lokma da Olsa Paylaşmaya vesile olan etkinliğe gösterilen ilgi sebebiyle katılan herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Muhtar İlhan Alan da yaptığı açıklamada, "Sıratut Lokması ile bir geleneği ve dayanışma ruhunu yeniden canlandırmak istemiştik. Her hafta yeni ve daha güzel yardımlaşma örnekleriyle iyi ki başlamışız dedirten gelişmeler yaşıyoruz. Katkı sunan, ihtiyaç sahiplerine koşan, Sıratut Lokması dağıtımı ile ya da diğer dayanışma örnekleriyle garibin yüzünü güldüren herkese çok teşekkür ediyoruz. Birleri bin olsun." dedi.

Sıratut Lokması'nın üçüncü haftasında kazan başındaki dağıtımı üstlenen MHP eski MDK Üyesi ve 27. Dönem Adıyaman Milletvekili Adayı Selim Çakır ve STK temsilcileri, dağıtım sonrası gelenek olduğu üzere çay içmek ve sohbet etmek üzere Sıratutlular Derneği'ne geçtiler. Yerel gündem ile birlikte esnaf ve halkın isteklerini dinleyen Çakır, "Bi' Lokma da Olsa Paylaş" etkinliği ile Sıratut Lokması geleneğini başlatan ve yaşatan Sıratutluları tebrik ediyorum." dedi. Selim Çakır, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu ayakta tutmaya çalışan, 50 yıllık geleneği sürdüren Sıratutlular Derneği'ne desteklerinin de her zaman devam edeceğini belirtti.

SELİM ÇAKIR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fatih Erbakan 'Zorunlu aşı anayasaya ve insan haklarına aykırı'
Fatih Erbakan 'Zorunlu aşı anayasaya ve insan haklarına aykırı'