TÜTÜN DÜZENLEMESİNDE KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ !!!

Deva Partisi İl Başkanı Uğur Dündar; Almanya’dan bahsederken Audi, Mercedes ve BMW aklımıza geliyor. İsviçre Çikolata ile Türkiye ise Lokum, kebap, Sultan Ahmet… gibi birçok çağrışım yapıyor.

TÜTÜN DÜZENLEMESİNDE KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ !!!
Bu içerik 117 kez okundu.

    Adıyaman özeline inecek olursak dışarıdan ilimizi tanımayanlar “TÜTÜN” ü zikrederek sözlerine başlıyor.

    “TÜTÜN” ilimizin geçim kaynağı, olmazsa olmazı bugünü ve yarını. Çok uzun zamandır Tütün satışı için yasal çalışmalar yapılıyor ama hala üreticinin kafası bulanık. Üretici hep bir ağızdan vergi ise ödeyelim diyor. Kimse bunun yasal yükümlülüğünden kaçmıyor. Ama önümüzde 1 Temmuz tarihi itibariyle yürürlüğe girecek bir yasal düzenleme var. Düzenleme 1 Temmuz itibariyle kıyılmış tütünün satışına ciddi yaptırımlar getiriyor. Satış yapanlara 3 ile 6 yıl arası hapis, 30 bin liraya kadar para cezası öngörülüyor. Tütün ekimi mart ayında başladı ve temmuz ayı sonunda hasat zamanı olacak. Adıyamanlı hemşerilerim ne yapacağını bilmiyor. Kooperatif kurulması öngörüldü lakin kooperatif kurulum yönetmeliği hala net değil. Şartlar o kadar ağır ki 1 dönüm tarlasında yılda 200-300 kg üretim yapan çiftçi bu ağır yükü madden kaldıracak durumda değil.

Deva Partisi İl Başkanı Uğur Dündar, yapılan düzenlemenin acilen iptali veya ötelenerek kooperatif kurulum şartlarının üretici odaklı tekrar düzenlenmesi gerekmektedir. Eğer bu adım atılmaz ise Adıyaman’da çok ciddi ekonomik sorunlar baş gösterecektir. Yetkililere buradan sesleniyorum dedi.

ÜRETİCİLERİ ÜZECEK ADIMLARI ATMAYINIZ! ! !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı