Adıyaman Bugünkü Durumunu Hak Etmiyor

Deva Partisi Adıyaman İl Başkanı Uğur Dündar; Adıyaman Bugünkü Durumunu Hak Etmiyor

Adıyaman Bugünkü Durumunu Hak Etmiyor
Bu içerik 271 kez okundu.

Adıyaman merkez çalışmalarından sonra ilçe ve köy gezilerine başlayan Dündar çiftçilerle ve esnafla yaptığı istişareler sonrasında gündem değerlendirmesi yaptı.

Dündar yaptığı açıklamada Türkiye’de siyaset gündemi hiç durulmadığı gibi Adıyaman’da aynı şekilde hareketlilikler yaşamaya devam ediyor. Seçim dönemlerine benzer saha ziyaretleri erken seçimin habercisi gibi geliyor. Erken seçim için şartların oluşması lazım der siyasi duayenler. Biz siyasetin yenisiyiz ama tam da bu dönemi tarif ediyorlar. Ekonomik dar boğaz, işsizlik rekorları, üretenin memnuniyetsizliği seçime işaret.   Bir tarafta halka proje ve yatırımlardan tek kelime bahsetmeden seçim sürecini noktalamış partiler, diğer tarafta ise proje ve yatırımlardan söz edilmediği halde sanki ortada bir vizyon varmışçasına yerine getirilmeyen projelerin takip edildiği izlenimini veren partiler. Bu denklemin kazananı ve kaybedeni yok aslında. Halk icraat bekler siyasi icraata yönelik adımlar atar.  Bu kısır döngüyü çıkmazdan kurtaracak bir siyasi kimlik her şeye rağmen ortaya çıkıp cesurca mücadelesine devam ediyor. Savaşmıyoruz ortaya vizyon koyarak, memleketimizin sorunlarını eleştirel yönle değil daha kapsayıcı bir dille çözümleri ile değerlendiren DEVA PARTİSİ var. ÜRETİCİYE ve ÜRETENE destek veren duruşumuzla ADIYAMANIMIZA NE Mİ YAPACAĞIZ? 

SULU TARIM

- Adıyaman’ın bağrı susuzluktan çatlamış tarım arazilerini su ile buluşturacağız. Kahta Büyükçay, Koçali ve Çetintepe Barajlarının sulama kanalları için acilen arazi toplulaştırma projelerini tamamlayıp bölgeyi adeta su cennetine dönüştüreceğiz. Lakin sulama sistemlerini tamamen nem oranları ile otomasyonlu sulama sistemlerinde oluşturup gereksiz sulamanın önüne geçip verimliliği yüksek sistem dizayn edeceğiz.

ÜRETEN BİR ORGANİZE

- Adıyaman GIDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ kurup il ve civar illerde üretilen tarım ürünlerini işleyip ulusal ve uluslararası pazara sunacağız. 

- Adıyaman’ın MERCEDES, AUDİ, BMW gibi markası haline gelmiş lakin bugüne kadar engellenmesi için her türlü adımı atılmış TÜTÜN konusunu özel olarak ele alıp kooperatifleşme modeli ile tarladan pazara tüm safhalarını modelleyerek ilin katma değer üreten en önemli tarım ürünü olarak modelleyeceğiz. 

ULAŞIM

 - Adıyaman’ın lojistiğine katkı sağlayacak ve erişilebilirliği arttıracak ulaşım planlarını mevcut sisteme entegre edeceğiz. Sadece yolcu taşımacılığı odaklı düşünülmeden yük-yolcu karma kullanımlı hafif raylı sistemlerin Akıncılar-Kahta-Adıyaman-Gölbaşı hattını ivedilikle etüt edip Gıda, Mermer OSB ve OSB nin faydalandığı bir ulaşım ağı için çalışmalar yapacağız. 

BARAJ ÇEVRESİNİN DÜZENLENMESİ

- Atatürk Barajının sahilini bütünleşik bir yaklaşımlar KAHTA-SAMSAT-ADIYAMAN kordonunda projelendirip bölgesel çekim merkezi haline getireceğiz.   

Dündar Bizler vizyonumuzu ortaya koyduk ve bunu yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Artık vizyonlar ve projeler yarışsın insanlar ona göre tercihini yapsın dedi.

Deva Partisi Adıyaman İl Başkanı Uğur Dündar Deva Partisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ