DEMİR; DAĞTEKİN ADIYAMAN TÜTÜNÜNÜ KARALIYOR

"DAĞTEKİN ADIYAMAN TÜTÜNÜNÜ KARALIYOR, ADIYAMANLI TÜTÜN ÜRETİCİSİNDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR"...

DEMİR; DAĞTEKİN ADIYAMAN TÜTÜNÜNÜ KARALIYOR
Bu içerik 282 kez okundu.

Yeniden Refah partisi Adıyaman il başkanı İsmail Demir, Ak parti il başkanı Mehmet Dağtekin’e sert tepki gösterdi.

Demir yaptığı açıklamada: "Adıyaman tütününe %40 vergi istiyorsunuz. Tüccarların, fabrikatörlerin yurt dışından getirttiği tütünden de sıfır vergi alıyorsunuz. Hani Yerli ve Milliydiniz?

Tütüne uyguladığınız kotayla, ülkenin kapılarını sonuna kadar açtığınız Filip Morris sigara şirketleriyle Adıyaman tütün üreticisi nasıl rekabet edecek?

Bu ülkenin kadim insanı markalaşmış Adıyaman tütününü parmağıyla işaret ederek ,”Bana Adıyaman tütününden ver” derken, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı, Adıyamanlı tütün üreticilerini kastederek, tütünün içerisine çeşitli katkı maddeleri katıldığını, tütünün zehirli olduğunu ve bunu söyleyerek de markalaşmış tütünümüzü karalamaktadır.

Sanki Amerikan ve İsrail şirketlerinin ürettiği sigaralar çok temiz. Onlar aynı tadı tutturtmak için, fabrikalarında sigaralarına yüzlerce kimyasal madde katmaktadırlar. Sayın Dağtekin, emperyal sigara şirketleri; sizin bu konuşmalarınızı çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşarak batıda çok sevilen Adıyaman tütününü de ciddi anlamda zaafa uğratmıştır.

Derhal Adıyamanlı tütün üreticisi kardeşlerimizden özür dilemeni bekliyoruz.

Sayın Dağtekin, sürekli Adıyamanlı tütün üreticisini suçluyor.

Neden tütün kooperatiflerini kurmuyorsunuz diye? Sanki kooperatifi kurunca Adıyamanlı tütün üreticisi kardeşimin sorunu bitecek? Gerçekten de sorunu çözmek istiyorsanız Öncelikle tütüne koyduğunuz kotayı, hapis cezası yasasını kaldırın.

Emperyal şirketlerinin dayatmasıyla çıkarttığınız tütün yasasını derhal geri çekin.

Adıyaman köyleri şenlensin. Toprağına, üretimine tekrar kavuşsun.

Kıymetli Adıyamanlı hemşerilerim, belki şu an gücümüz yok, imza yetkimiz, söz hakkımız yok fakat Rabbim nasip ederse,

Yeniden Refah Partisi genel başkanımız Sayın Dr Fatih Erbakan’ın iktidarıyla inşallah tütün yasası ve tütün kotası derhal kaldırılacaktır.

Unutmayın Adıyaman Çiftçisi artık uyandı, boş laflara karnı tok...

Şimdi kalıcı ve net bir çözüm bekliyoruz başta Genel Başkanımız olmak üzere bizlerde bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız

Değerli Adıyamanlı kardeşlerim, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı olarak siyasi kimliğimi bir yana bırakarak, hem tarlada, hem de ekmek mücadelenizde yanınızda olduğumu bilmenizi isterim" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı