Serebral Palsi Hastası Çocuğun Tekerlekli Sandalye Sevinci

Adıyaman’da yaşayan Serebral palsi hastası Bekir Durna hayalini kurduğu tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Serebral Palsi Hastası Çocuğun Tekerlekli Sandalye Sevinci
Bu içerik 78 kez okundu.
Advert

Doğuştan Serebral Palsy engelli Bekir Durna'ya yardım eli Almanya'dan uzandı. Almanya'da yaşayan hayırsever iş adamı Hasan Berkcan, engellilerin ve ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor.

Hediye ettiği tekerlekli sandalyelerle engelli vatandaşlar için yeni bir hayatın başlangıcına olanak sunan hayırsever iş adamı Hasan Berkcan, son olarak Fatih Mahallesi’ndeki Bekir Durna'yı sevindirdi.

Haberi izleyen Almanya'da yaşayan hayırsever Berkcan, doğuştan bedensel engelli olan Bekir Durna'ya çok istediği 17 bin Tl değerindeki Racer Evo Engelli Puseti hediye etti.

Oğlunun tekerlekli sandalyesine kavuşmasına sevinen Mahmut Durna, duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayırsever Hasan Berkcan ve ekibine teşekkür etti.

Çocuğunun mutluluğuna ortak olan baba Mahmut Durna, “Oğlum geçmişte geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı doğuştan SerebralpPalsi engelli kaldı. Maddi durumumuz yeterli olmadığı için tekerlekli sandalye alamıyorduk. Oğlum, diğer çocuklar gibi dışarıya çıkıp parka gidip gelmekte büyük zorluklar çekiyordu. Hayırsever abimiz engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye yardımı yaptığını duydum ve kendisine ulaştık bu konuda istekte bulundum. Sağ olsun, bugün oğlumun çok istediği tekerlekli sandalyeyi getirerek hediye ettiler. Bundan dolayı çok mutluyum, çok teşekkür ediyorum. Allah, Hasan babayı hiçbir zaman başımızdan eksik etmesin.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Fatih Erbakan 'Zorunlu aşı anayasaya ve insan haklarına aykırı'
Fatih Erbakan 'Zorunlu aşı anayasaya ve insan haklarına aykırı'