ESKRİMDE YENİ BAŞARILARA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Ankara ilinde 29 Haziran - 4 Temmuz tarihleri arasında yapılan U/12-U/14 Epe /Flöre/Kılıç Açık Eskrim Turnuvasında Adıyamanlı Eskrim sporcuları 1 gümüş, 2 bronz madalya kazandı.

ESKRİMDE YENİ BAŞARILARA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ
Bu içerik 169 kez okundu.

U/14 Bayan Flöre dalında İlayda Bengisu Güler 2 . olarak Gümüş, U/12 Bayan Flöre dalında Şevval Zeynep Gölcü 5. olarak bronz , U/14 Erkek Kılıç dalında Yusuf Arda Kılınç 8 . olarak bronz madalya kazandı.   

Eskrimde Adıyaman’ın bir marka haline geldiğine dikkat çeken İl Müdürü Fikret Keleş, “İlimizin Eskrim branşında ulusal turnuvalarda elde ettiği başarılar çok önemli. Bu başarılarımızı uluslararası arenaya taşıyarak ülkemizi gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki müsabakalarda başarıyla temsil etmek için sporcularımız büyük bir gayret göstererek harika sonuçlar elde etmeyi başarıyor” dedi. 

Adıyaman’ın eskrimdeki başarılarına da değinen İl Müdürü Fikret Keleş, şu bilgileri verdi:  
“ülkemizi ve ilimizi başarıyla temsil eden 21 Bayan 27 Erkek olmak üzere toplam 48 sporcumuzun hepsi milli olmayı başarmıştır. Bu başarıda emeği geçen il temsilcimiz ve antrenörlerimizi kutlarım. Ben Eskrimde başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Sporcularımıza desteğimizin artarak devam edeceğini belirtmek isterim. Adıyaman Eskrim sporunda gerçekten Türkiye genelinde çok önemli bir noktaya gelmiştir. Bugün ilimizde en popüler branşlar arasında yerini alırken, yetiştirdiğimiz sporcuların başarılarına her gün bir yenisi daha eklenerek devam ediyor. 

U/14 Bayan Flöre dalında 2 . olan İlayda Bengisu Güler Gümüş, U/12 Bayan Flöre dalında Şevval Zeynep Gölcü 5. olarak bronz , U/14 Erkek Kılıç dalında Yusuf Arda Kılınç 8 . olarak bronz madalya kazandı.  Ben bu başarılarla ilimizin adını gururlandıran sporcularımızı tekrar kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” 
Şampiyon sporcu ve antrenörleri ile sohbet İl Müdürü Fikret Keleş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sporculara kılıç hediye ederek teşekkür etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı