Adıyaman Belediye Başkanı Sayın KILINÇ’a Çağrımızdır

Sayın belediye başkanımız Adıyaman’ın arzulanan atağa sıçraması ve modern bir il olabilmesi için sizin bazı riskler alıp adım atmanız lazım. Aksi halde rutin bir belediye başkanı olarak hatırlanırsınız.

Adıyaman Belediye Başkanı Sayın KILINÇ’a Çağrımızdır
Bu içerik 101 kez okundu.

1-Baraj kıyısına altyapı hazırlayıp sahil, cafeler, restoranlar, yürüyüş yolları, futbol alanları gibi her türlü spor kompleksleri yapımına başlamanız için çağrımızdır. Özellikle bu alanda Adıyaman halkı suyla sandalla yüzmeyle restoranda suyu seyredip bir balık yemeyle ve cafede kahvesini içerken uçsuz bucaksız barajı zevkle seyredecektir. Sadece bu alanda işletmecisi çalışanı istifade edeni derken asgari 500 aile istihdam edilebilecektir. Binlerce  insan da direk istifade edecektir. 

2-Belediye bünyesinde kurulacak bir şirkette çok az bir kârla ucuz arsa üretip altyapısı hazırlanıp merkezi ısıtma soğutmalı olarak konut üretimine geçilmelidir. Bu en az 1000 kişinin istihdamı demektir. Endirek katkıları en az 5000 kişiye ulaşır. İlde düşük gelirli ailelere çok ucuz konut sağlanmış olur, planlı şehirleşmeye adım atılmış olur, fahiş konut fiyatları ve kiralar normale döner. 

3-İlde üretilen organik tarım ürünlerinin alımı ve pazarlanmasına dönük bir mağaza açılmalı. Badem, biber, ceviz, üzüm, pestil ve yüzlerce ürün planlaması yapılarak sözleşmeli ekimi yapılarak dünya piyasalarına fevkalade yüksek paralarla pazarlanabilir.İl dünyaya açılmış olur. Tarlada, ekimde, ürün tedarikinde, satış mağazasında istihdam edilecek insan sayısı aile olarak en az 3000’i bulur. 

4-Belediye-Halk Eğitim işbirliğiyle hanımların üreteceği el örmesi veya dikimi yapılacak mamullerin pazarlama ağı profesyonelce kurulursa dünya cıncık boncuk bebek yemeni yüzlerce ürün pazarlanabilir. İstihdam sayısı binlerce olur. 

5-İl genelinde dokunacak yan halı yastık ve normal  el dokuması  halı Amerika başta dünyanın dört tarafına pazarı bulunup ihraç edilebilir. Kurulacak tezgâhlar 24 esaslı çalıştırılabilir.İstihdam binlerce olur. 

6-Belediye öncülüğünde kurulacak bir şirkete halk hissedar edilerek çalışan olması şartıyla çok ortaklı bir üretim fabrikası planlanıp sadece burada binlerce insan hem ortak hem çalışan yapılabilir. 

Yukarıda birkaçını sıraladığım üretim kalemlerinden çıkarılan veya eklenecekler olabilir.Görüldüğü gibi onbinlerce istihdam sağlamak fevkalade mümkündür. Amma yaparsanız, amma risk alır yapacağım derseniz. 

Ve daha istihdama dönük birçok şey yazabilirim.Evet,memleket öyle bir belediye başkanı arıyorki istihdamsa mutlaka girsin ve bırakın bölgeyi ülkeye örnek olsun ve ismide ilelebet yaşasın. Yoksa sabah belediyeye gelmekle akşam eve gitmekle, rutin belediye işlerini yapmakla Adıyaman’ı biryere götüremezsinizsayın belediye başkanımız. Bekleyip atacağınız adımları izleyeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”