MİLLETVEKİLİ TUTDERE BİRLİK VE KARDEŞLİK MESAJI VERDİ

TMMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi tarafından Yeni Mahalle Cemevi’nde düzenlenen Kerbela Şehitlerini Anma ve Aşure Programına katıldı, programda birlik ve kardeşlik mes

MİLLETVEKİLİ TUTDERE BİRLİK VE KARDEŞLİK MESAJI VERDİ
Bu içerik 49 kez okundu.
Advert

Kerbela olayının bütün insanlığın ortak acısı olduğunu vurgulayan Milletvekili Tutdere, “Aradan 1400 yıl geçmiş olmasına rağmen maalesef Kerbela olayının yaşandığı topraklarda, kardeşkanı akmaya devam ediyor, zulüm ve gözyaşı devam ediyor. İnşallah bu aşure kardeşkanının durmasına, birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe vesile olur” ifadelerini kullandı.

Gücü Elinde Bulunduranların Kerbela’dan Ders Çıkarması Gerekiyor

Milletvekili Tutdere, “Tarihe baktığımızda Kerbela olayının dini, siyasi birçok sonucu olduğunu görmekteyiz. Gücü elinde bulunduran yöneticilerin adaletten, haktan ve hukuktan uzaklaştıklarında ne kadar zalimleştiklerini maalesef Kerbela’da gördük. Bütün gücü elinde bulunduranların, mutlaka ve mutlaka Kerbela’dan ders çıkarması, haktan ve adaletten asla uzaklaşmamaları gerektiklerini bilmeleri gerekiyor. Ben de Muharrem Ayı boyunca tuttuğunuz oruçların hak katında kabulünü diliyorum. Aşurenin bölgemizde ve coğrafyamızda birliğe kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Kerbela şehitlerini ve Kerbeladan bu yana bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TEKNOFEST’TE SANKO OKULLARI FLAMASI DALGALANDI
TEKNOFEST’TE SANKO OKULLARI FLAMASI DALGALANDI
TEKNOFEST 2021’DE EN ÇEVRECİ PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ
TEKNOFEST 2021’DE EN ÇEVRECİ PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ