Buluş’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Hüseyin Buluş CHP Adıyaman merkez ilçe başkanı,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Buluş’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Bu içerik 88 kez okundu.

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimizin kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle ve şanlı ordumuzla birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

       26 Ağustos’ta Büyük Taarruz ’la başlayan ve 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesinde zaferle taçlanan Kurtuluş Savaşı’mız yalnızca bizlere değil, dünyadaki tüm mazlum milletlere cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir.

        Türk Milleti; 30 Ağustos zaferi ile ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı zor koşullara ve imkânsızlıklara rağmen hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içerisinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

        Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev; geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış

Tüm tarihi boyunca bağımsız yaşamayı ilke edinmiş Yüce Milletimiz, tarihinden aldığı onuru, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözleriyle perçinleyerek onun komutasındaki kahraman ordumuzla 30 Ağustos tarihinde muhteşem bir zafere imza atmıştı Kurtuluş ve bağımsızlık mücadelemizi

 Bu denli büyük bir zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, devletimizin bağımsızlık, birlik ve bekası için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, şanlı ordumuzun ve Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”