23. BESNİ EĞİTİM BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU

Besni Kaymakamlığı, Besni Belediyesi ile Besni Eğitim Vakfı tarafından organize edilen ve bu yıl 23’üncüsü kutlanacak olan Besni Eğitim Bayramının kutlama programı taslağı belli oldu. Programın içeriğini belirlemek ve Besni’de tüm kesimin bayrama katılımı

23. BESNİ EĞİTİM BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU
Bu içerik 126 kez okundu.

DEMİR: BESNİ EĞİTİM ŞEHRİ

Besni Eğitim Vakfı Başkanı Andan Sabak, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Besni Eğitim Bayramının içeriğini belirlemek ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Besni’ye geldi.

24-26 Eylül tarihleri arasında yapılan Eğitim Bayramı kutlama programının içeriğinin kararlaştırılması için Besni Kaymakamlığı tarafından bir toplantı düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES kültür salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, BEV Başkanı Andan Sabak, BEV Yönetim Kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.

Bayrama tüm kesimin katılımını sağlamak ve dolu dolu bir eğitim bayramı geçirmek amacıyla toplantıya katılanlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Besni Kaymakamı Nazlı Demir; “İnşallah kazasız belasız herkes için güzel bir eğitim bayramı icra ederiz. Sizin 23’üncü, benim ilk bayramım olacak. Bu anlamda hepiniz benden deneyimlisiniz. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz. Besni bir eğitim şehri. Patent enstitüsü nasıl bakar bilmiyorum ama eğitim bayramını belki markalaştırmak gerekebilir. Çünkü Türkiye’de, dünyada da tek. Bu anlamda eğitim şehri Besni unvanıyla da güzel bir yer edinir diye düşünüyorum.

Besni’yi herkes böyle tanıyor yani dışarıda kime Besniliyim deseniz herkesin Besni ile ilgili algısı eğitimli, kültürlü, gelişmiş, kabuğunu kırmış bir ilçe. Bu anlamda bizlerde buna layık olmaya, bu markaya hizmet etmeye çalışıyoruz. İnşallah kazasız belasız güzel bir bayram olur. Ben şimdiden olacak katkılarınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EMRE: EĞİTİM BAYRAMI HEPİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı E. Mehmet Emre ise; “Besni Eğitim Vakfı bugüne kadar yaptığı güzel hizmetlerden dolayı takdire şayan bir vakıf hüviyetinde. Besni Eğitim Bayramı da bu hüviyetin taçlaşmış hali diye biliriz. Bu bayramın hem ilçemizde eğitime ciddi katkılar sunduğuna inanıyoruz hem de ilçenin tanıtımına da dışarıdaki gerek Besnililer gerekse Besnili olmayanlara ilçenin tanıtımı noktasında ciddi katkı sunduğunu biliyoruz. Bu anlamda Besni Eğitim Bayramı hepimiz için çok önemli. Bununla ilgili daha önceden yapmış olduğumuz istişarelerde ve çalışmalarda gerek bayramın ehemmiyeti gerekse bu bayramla ilgili yapılabilecek olan çalışmalarla ilgili bir ortak akıl oluştu. Programın akışı ve seyri ile ilgili güzel bir program olacağı kanaatindeyim. İnşallah herhangi olumsuz bir şey yaşamadan sağlıklı ve huzurlu şekilde bu bayramı hep birlikte yaşarız ve dünyaya bu bayram vesilesiyle güzel mesajlar verebiliriz” şeklinde ifade etti. 

 

SABAK: BAYRAMDA BESNİ HALKIYLA İÇ İÇE OLALIM

Son olarak konuşan BEV Başkanı Andan Sabak; “Besni Eğitim Vakfının ilk kurucu mütevelli üyelerinden biriyim. 20 yıldır gelip gidiyoruz. Eğitim Bayramları yapıyoruz, geleneksel hale getirdik ve bundan çok da gurur ve onur duyuyorum. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın katkılarıyla her sene bunu gerçekleştirdik. Bu sene 23’üncü eğitim bayramını yapmak için hazırlıklar yaparken biz bütün Besni halkıyla iç içe olalım. Ortak kararlar verelim, bizim kaçırdığımız noktalar varsa onlardan yararlanalım, fikirlerini alalım. Bu konuda kaymakamımız ve belediye başkanımız bize çok destek oldu. Biz tabi İstanbul’da olduğumuz için birebir sizler burada yaşıyorsunuz. Sorunları hep sizlerle paylaşalım istedik. Onun için bayramdan önce ekip arkadaşlarımızla bugün buradayız. Hep birlikte inşallah sonuca varacağız. Bayramın kutlama taslağını da hazırladık. Yine sizlerin önerileri veya organizasyonda olmasını istediğiniz şeyler varsa onları da dinleyeceğiz ve programa ekleyebileceğimiz varsa alacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından bayramın içeriği hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”