VALİ MAHMUT ÇUHADAR’A “AHİLİK HAFTASI” ZİYARETİ

Esnaflar arası yardımlaşma ve dayanışma ile toplumsal düzeni sağlayarak, usta-çırak ilişkisini düzenlemek amacıyla yüzyıllardır Anadolu’da sürdürülen bir gelenek olan Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Yılın Ahisi seçilen Mustafa Korkmaz, Yılın Kalfası

VALİ MAHMUT ÇUHADAR’A “AHİLİK HAFTASI” ZİYARETİ
Bu içerik 83 kez okundu.

Gerçekleşen ziyarette Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Ticaret İl Müdürü Ömer Uslu ile oda ve kooperatif başkanları da katıldı.

Vali Mahmut Çuhadar, Yılın Ahisi seçilen Mustafa Korkmaz’a Cumhuriyet Altını, Yılın Kalfası Mehmet Serhat Çelik ve Yılın Çırağı seçilen Tolga Kurt’a çeyrek altın hediye ederken, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından yılın Ahisine, Kalfasına ve Çırağına gönderilen Teşekkür Belgelerini verdi. 

Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Mahmut Çuhadar, Yılın Ahisi seçilen Mustafa Korkmaz, Yılın Kalfası Mehmet Serhat Çelik ve Yılın Çırağı seçilen Tolga Kurt’u tebrik ederek tüm esnaf ve sanatkârların Ahilik Haftası’nı kutlayıp bol ve bereketli kazançlar diledi.

Ahilik geleneğinin yüzyıllar öncesinden esnaf ve sanatkârların örgütlenmesinin temel taşı olduğunu dile getiren Vali Mahmut Çuhadar, “Esnaf ve sanatkârlarımızın özü, kökü ve temeli ahilik kültürüne dayanmaktadır. Nasıl ki bir milletin ilk çekirdeğini aile oluşturuyorsa, bir ekonominin de ilk çekirdeği ve ilk hücresi esnaf ve sanatkârlardır. Ahilik öz kültürümüzün bir yansımasıdır, iş ahlakının en üst seviyeye çıktığı bir örgütlenme biçimidir. Sosyal güvenceyi, eğitimi, yardımlaşmayı, dayanışmayı sağlayan bir yapı olarak önem arz etmektedir. Yılın Ahisi seçilen Mustafa Korkmaz, Yılın Kalfası Mehmet Serhat Çelik ve Yılın Çırağı seçilen Tolga Kurt’un şahsında ahilik geleneğini, kültürünü devam ettiren, yaşatan tüm esnaf ve zanaatkârlarımızın ahilik haftasını kutluyor, bu yıl düzenlenecek Ahilik, etkinliklerinin birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı