GMDK BAŞKANI AHMET AYDIN’DAN BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti GMDK Başkanı Sayın Ahmet AYDIN, İkinci Badem Zirvesi hakkında yaptığı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

GMDK BAŞKANI AHMET AYDIN’DAN BASIN AÇIKLAMASI
Bu içerik 121 kez okundu.

‘’AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar verdiği desteklerle ilimizde yatırım, üretim ve istihdam hedefi ile katma değeri yüksek ürünlerimizi yetiştirmeye, geliştirmeye, ciddi bir ekonomik girdi sağalamaya devam edeceğiz.’’

Stratejik ve bölgesel manada çok önemli bir sektör olarak tarım her zaman hem Adıyaman hem de ülkemiz için vazgeçilmez önceliklerimiz arasında gelmektedir. Kalkınma ve üretimin her alanda olduğu gibi tarımsal faaliyetlerde de modern ve kazançlı bir hal alması için olanca gücümüzle çaba sarf etmekteyiz. Bu manada, ilimiz ve ilçelerimizin sahip olduğu potansiyel göz ardı edilemeyecek bir noktadadır.

Bu yıl yine, Adıyaman’da Karakuş Tarihi Ören Yeri’nde ‘’İkinci Badem Zirvesi’’ni gerçekleştirdik. Bilindiği üzere bundan 8-10 yıl öncesine kadar Adıyaman’da bademin adı bile geçmiyordu. Biz Adıyaman’a yeni ve alternatif ürünleri nasıl sokarız, nasıl çiftçimize ve üreticimize daha çok katkı sunarız diye düşündüğümüzde karşımıza badem çıktı ve Tarım Bakanlığımızın destekleriyle bugünlere geldi.

Bu ürünü paketlemek, pazarlamak ve işlemek içinde Kahta ilçemizde Tarım Kredi Kooperatifine ait Badem İşleme Tesisini kurduk. Bu tesis bölgede bir ilktir. Bununla birlikte ilimizde badem üretimi artmaya başladı. Badem üretimi arttıkça bizlerde destek vermeye başladık. Adıyaman’ımızda badem üreticimize bugüne kadar 4 Milyon 919 Bin 775 TL hibe verilmiştir. Hem maddi anlamda hem insan kaynağı anlamında istihdam da sağlayarak Adıyaman’ımızın ve çiftçimizin potansiyelini gayet verimli bir şekilde kullandığımız kanısındayım. 2021’de beklenen 30 bin ton badem üretimi ile birlikte ilimize kazandırılacak değer düşünülürse doğru bir yolda olduğumuz aşikardır.

Bu üretim rakamları çok daha üst seviyelere çıkacak ve bunu Adıyamanlı üreticimiz hükümetinden de aldığı destekle muhakkak başaracaktır. AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar verdiği desteklerle ilimizde yatırım, üretim ve istihdam hedefi ile katma değeri yüksek ürünlerimizi yetiştirmeye, geliştirmeye, ciddi bir ekonomik girdi sağalamaya devam edeceğiz.

Yine bu bağlamda, yeni bir proje hayata geçirerek Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla da ilimizde ‘’Tarım Mükemmeliyet Merkezi’’ kuruyoruz. Tarımsal ürünlerimizin verimliğini ve kalite standardını artırarak katma değeri yüksek ürünlerin piyasaya arzını sağlamayı sürdüreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ