AYDIN, HIZLI TREN ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

GMDK BAŞKANI AYDIN’DAN HIZLI TREN HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI BAŞKAN AYDIN “GÖLBAŞI-ADIYAMAN-KÂHTA HIZLI TREN PROJESİ’NİN ETÜT PROJE VE ARAŞTIRMA MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İŞİ SÜRATLE DEVAM ETMEKTEDİR”

AYDIN, HIZLI TREN ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 143 kez okundu.

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet AYDIN, hızlı tren projesi hakkında yaptığı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere hızlı tren projesi Adıyaman’ımız için bambaşka bir çehre kazandıracak projedir. Daima yakından ilgilendiğimiz ve takip ettğimiz bu proje ile ilgili en son gelinen sürecibTCDD Genel Müdür Vekili, değerli dostum Sn. Metin Akbaş ile bir araya gelerek son durumunu da değerlendirdik.

Böylece;

1) Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri çalışmaları devam etmektedir. Nihai 1/2000’lik güzergâh planı 31.08.2021 tarihinde onaylanmıştır. Ancak arazi etüt araştırma çalışmalarına daha önce başlanılmış olup halen devam etmektedir.

2) Sahada 7 adet sondaj makinesi bulunmakta olup sondaj arazi çalışmalarının Kasım 2021 sonunda bitirilmesi hedeflenmektedir. Projenin nihai durumuna göre yapılması planlanan sondaj sayısı 310 adet (13.355 m), şimdiye kadar yapılan sondaj sayısı 136 adet (6.130 m), kalan sondaj sayısı 174 adettir (7.225 m). Sondaj arazi çalışmalarında %44 seviyesine ulaşılmıştır.

3) Projenin tamamının Haziran 2022 ayı içerisinde bitirilmesi planlanmıştır.

Bu bağlamda Adıyaman ulaşımına büyük bir katkı sağlayacak olan hızlı tren projesinde çalışmalar milletvekili arkadaşlarımızla beraber sürdürdüğümüz takip ve gayretlerimizle adım adım ilerlemeye devam etmektedir. Her türlü gelişme ve projenin ilerleme safhalarını hemşehrilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı