TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN ŞEREF GÜNÜ KUTLANDI

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, uğruna en değerli varlığını ortaya koyarak fedakârlığın zirvesine ulaşan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan, destansı tarihimizin yaşayan abideleri olan kahr

TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN ŞEREF GÜNÜ KUTLANDI
Bu içerik 96 kez okundu.

19 Eylül Gaziler Günü, Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına müteakip, Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. 

Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlenen “Gaziler Günü” törenine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Vali Yardımcısı İhsan Maskar, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Demircan, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Okutan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Çelenk töreni sonrası Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyet şehitliği ziyaret edip karanfil bıraktı. Şehitlik ziyaretinde İl Müftüsü Mehmet Taşçi tarafından vatan uğruna can veren kahraman şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Şehitlik ziyaretinin ardından 19 Eylül Gaziler Günü programı Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Esentepe Anadolu Lisesi  Öğrencisi Fatma Türk tarafından “Ya Gazi Ol, Ya Şehit” adlı şiir okunurken, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Okutan’da 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı anılarını anlatarak, kahramanlık şiirlerini okudu. 

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş yaptı.

Program sonrası, Vali Mahmut Çuhadar ve il protokolü şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen öğle yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ