Cemiyet Başkanları Adıyaman’da Önemli Kararlar Aldı

GGF Adıyaman’da Cemiyet Başkanları Adıyaman’da Önemli Kararlar Aldı

Cemiyet Başkanları Adıyaman’da Önemli Kararlar Aldı
Bu içerik 254 kez okundu.

Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu olağan toplantısını Adıyaman’da yaptı. Toplantıya katılan GGF Genel Başkanı Mehmet ÇELİK, Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Sezai BALLI, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Teşkilat Başkanı Sefa ÖZDEMİR, Mardin, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Siirt, Batman, Şırnak Gazeteciler Cemiyet Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, toplantı öncesi Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA tarafından organize edilen ve AK Parti GMDK Başkanı Sayın Ahmet AYDIN, AK Parti Milletvekili Sayın Yakup TAŞ, GGF Başkanı Mehmet ÇELİK ve Mardin, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Siirt, Batman, Şırnak Gazeteciler Cemiyet Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Sezai BALLI, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Teşkilat Başkanı Sefa ÖZDEMİR, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet TURGUT, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan ÖZ, Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Süleyman KILINÇ, AK Parti Adıyaman İl Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi il ve merkez ilçe başkanları, İyi Parti il ve merkez ilçe başkanları, Deva Partisi il ve merkez ilçe başkanlarının katıldığı etkinlikte yerel ve ulusal anlamda basının sorunları ve çözüm yolları konuşuldu.

GMDK Başkanı AYDIN konuşmasında düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Ev sahipliğinden dolayı Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA’ya ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Habercilik anlamında son dönemlerde sosyal medyayla birlikte yaygınlaşan geniş ama kontrolü gittikçe zorlaşan bir ağ var. Bunun hukuki anlamda çözümü için çalışmalarımız var. Ayrıca Ankara’da kapımız sizlere her zaman açık.”

GGF Başkanı ÇELİK; “Bizi bu nezih, seçkin yerde sizlerle buluşturan Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Zeki DİŞKAYA’ya huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Adıyaman’ın çok güzel tarihi mekanlarını gezdik. Gazeteci arkadaşlarımdan burada gözlemledikleri güzel şeyleri illerine dönüşlerinde geniş çapı yazmalarını kendilerinden istiyorum.” dedi.

TGK Teşkilat Başkanı ÖZDEMİR konuşmasında; “Bakanlarımıza gidiyoruz, genel başkan yardımcılarına da gidiyoruz ama İletişim Başkanı’ndan randevu alıp sorunlarımızı iletmeyi başaramıyoruz. Geçmişte basından sorumlu başbakan yardımcısı oluyordu. Çözülen oluyordu, çözülmeyen oluyordu. Ama sorunların çözümü için gayret gösteriliyordu. Önümüzdeki günlerde sosyal medyayla ilgili yasa, meclisin gündemine gelecek. Sayın Cumhurbaşkanı’mız da sıkça ifade ettiği için artık gerçekleşeceğine inanıyoruz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Belediye Başkanı KILINÇ; “Özellikle Zeki Başkanıma çok teşekkür ediyorum böyle güzel bir organizasyon düzenlediği için. Dijitalleşme ile birlikte basın sektörünün sıkıntıları daha da arttı. Pandemi bu işin tuzu biberi oldu. Ama demokratik bir ülkede basın olmazsa olmaz. Bu toplantının ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Başkan DİŞKAYA ise;

 “Bu organizasyonumuzda emeği olan, katkıları olan Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Rektör hocamıza ve il valimize huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. Adıyaman’ımızın gerçekten kanaat önderi olan, gönüllerde yer edindiğine şahitlik ettiğimiz Ali BÜYÜKŞAHİN dedenin vefat olayı oldu. Sayın METİNER Bey’in babasının Rahmet-i Rahman’a gittiğini duyduk. Ben bütün geçmişlerimizin, bu iki vefatın Cenab-ı Hak huzurunda yerlerinin cennet olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum.

Öncelikle federasyonumuzun yapacağı çalışmaların bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın AYDIN’ın Ankara’daki etkisinden konfederasyonumuzun istifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Sayın AYDIN’dan sahadaki mensuplarımızın ve basın sektörümüzün sorunlarının çözümü noktasında kendilerinden beklentilerimiz olduğunu da buradan ifade edeyim.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün katılımcılarımıza buraya kadar teşrif eden bütün konuklarımıza huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Federasyonumuzun çalışmalarının da hayırlı sonuçlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Program, düzenlenen sıra gecesi ile sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı