ERDEMOĞLU AİLESİ’NDEN EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM

EĞİTİM BAYRAMINDA ERDEMOĞLU AİLESİ’NDEN EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM

ERDEMOĞLU AİLESİ’NDEN EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM
Bu içerik 89 kez okundu.

Adıyaman ve Besni ilçesine her alanda yaptıkları önemli yatırımlarla toplumsal kalkınmaya destek olan ve toplumun sosyal alanda ihtiyaç duyduğu birçok hayra vesile olan hayırsever Erdemoğlu Ailesi tarafından Adıyaman ve Besni ilçesinde yapılan 16 derslikli Fen Lisesi ile yapılacak olan Meslek Yüksek Okulu ile okulların açılışı ve temeli görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

23. Besni Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında Erdemoğlu ailesi tarafından toplumsal sorumluluk anlayışıyla yaptırılan 16 derslikli Ali Erdemoğlu Fen Lisesi, Mehmet Erdemoğlu Tut Taziye Evi, Ali Erdemoğlu Oyratlı Sağlık Evi, Besni Mehmet Erdemoğlu Köprüsü ve Mehmet Erdemoğlu Kreş ve Çocuk Gündüz Bakım Evinin açılışı yapılırken, Besni Ali Erdemoğlu Meslek Yüksek Okulu, Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Lojmanı, Adıyaman merkez Karapınar Mahallesinde yapılacak olan Mehmet Erdemoğlu 24 Derslikli İlkokul ve 6 Derslikli Servi Erdemoğlu Anaokulu ile Besni Aysel Erdemoğlu 24 Derslikli Anadolu Lisesinin de temelleri atıldı. 

Hayırsever Erdemoğlu ailesi tarafından yaptırılan eserlerin açılış ve temel atma törenine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep Valisi Davut Gül, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Başkanvekili Ali Erdemoğlu, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri  Yakup Taş, Muhammed Fatih Toprak, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Ali Muhittin Taşdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Besni Kaymakamı Nazlı Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Besni Belediye Başkanı Eyüp Mehmet Emre, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Andan Sabak Özbey, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu “Bugün Besni’nin eğitim hayatını doğrudan etkileyen eserlerin açılışı ve temel atma töreni vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Besni’nin eğitim alt yapısının tamamlandığını düşünüyoruz. Bundan sonrasında ikinci aşama dediğimiz öğrencilerimizin daha verimli bilim, kültür, sanat ve sporla uğraşacak ve geleceğin Türkiye’sini oluşturacak gençlerimizi güzel bir şekilde yetiştirmek için Erdemoğlu ailesi olarak ikinci hamlelere başlamak istiyoruz. Besnili gençlerimizin spora olan eğilimlerinden dolayı biraz sonra temelini atacağımız Meslek Yüksekokulunun yanında önümüzdeki yıl 5 bin kişilik bir kapalı spor salonu yapacağız. Besnili gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmak için üzerimize ne düşüyorsa maddi ve manevi olarak yapmaya hazırız. Bir başka konu Besni’nin kalkınması ile ilgili sanayi hamlesidir. Besni Organize Sanayi Bölgesinin elektrik problemi çözüldüğü zaman birkaç yıl içerisinde ilçemize yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceği yeni bir iplik fabrikası kurmayı düşünüyoruz”dedi.     

Hayırsever Erdemoğlu Ailesinin Adıyaman’da her alanda bir hizmet mührünün görüldüğünü kaydeden Vali Mahmut Çuhadar ise, “Toplumsal sorumluluk anlayışıyla yaptıkları okullar, Fakülte binası ve lojmanlar, Meslek Yüksekokulu, sağlık ocağı, öğrenci yurtları, camii, taziye evleri ile toplumun sosyal alanda ihtiyaç duyduğu birçok hayra vesile olan ve sağladıkları istihdam olanaklarıyla ülkemizde ve ilimizde lokomotif görevi gören ve gençlerimizin eğitim hayatına yaptıkları katkılarla doğup büyüdüğü topraklar için bir vefa örneği gösteren hayırsever Erdemoğlu ailesinin tüm bireylerine gönülden teşekkür ediyor, hayırlı hizmetlerinin devamını diliyorum. Hayırsever Erdemoğlu Ailesinin ilimizde her alanda bir hizmet mührünü görmek mümkün. Bugün bunlardan birini daha yaşıyoruz. Bugün açılışını ve temelini atacağımız bu yatırımlara sadece bir okul veya fiziki bir mekân olarak bakmıyoruz. Bu önemli yatırımlar kıymetli Erdemoğlu ailesinin Besni’yle kucaklaşmasıdır. Vefadır, kazandığını toplumla ve Adıyamanlılarla paylaşmasıdır. İnşallah bu eğitim yuvalarında ailesine, vatanına, milletine, ilimize ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunacak geleceğin Türkiye’sinde medeniyet güneşimizi dünyanın tepesine asacak bir nesil yetişecektir. Bu vesileyle kıymetli ailemizin eğitim sevdalısı babaları merhum Mehmet Erdemoğlu amcaya da Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. İlimize her alanda yaptıkları katkılardan ve eğitime verdikleri desteklerden dolayı Erdemoğlu ailesinin tüm bireylerine gönülden teşekkür ediyor, açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız eğitim kurumlarının ilimize ve Besni ilçemize hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Çuhadar, toplumsal sorumluluk anlayışıyla Adıyaman’da eğitime yaptıkları büyük katkılardan dolayı Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ve Başkanvekili Ali Erdemoğlu’na bir plaket verdi.

Plaket takdimi sonrası davetliler tarafından 16 derslikli Ali Erdemoğlu Fen Lisesinin açılış kurdelesi kesildi. Ardından okulu ve sınıfları gezen davetliler öğrencilerle bir araya geldi.

Ali Erdemoğlu Fen Lisesindeki açılış töreni sonrası davetliler tarafından Besni Ali Erdemoğlu Meslek Yüksek Okulu, Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Lojmanı, Adıyaman merkez Karapınar Mahallesinde yapılacak olan Mehmet Erdemoğlu 24 Derslikli İlkokul ve 6 Derslikli Servi Erdemoğlu Anaokulu ile Besni Aysel Erdemoğlu 24 Derslikli Anadolu Lisesinin temeli atıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı