Adıyaman’da ‘5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’ Kutlandı

Eğitim-Sen Adıyaman Şubesi tarafından organize edilen etkinlikte 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlandı.

Adıyaman’da ‘5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’ Kutlandı
Bu içerik 81 kez okundu.

Eğitim-Sen Adıyaman Şubesi tarafından özel bir düğün salonunda bir araya gelen öğretmenler, günlerini kutladılar.

Gecede konuşan Eğitim Sen Adıyaman Şube Başkanı Abdullah Demir, Dünya öğretmenleri için önemli olan bu tarihi kararın, öğretmenlerin toplumsal statüsü ve haklarına yönelik önemli ve tarihi bir adım olduğunu söyledi.

Tavsiye Kararı’nın Türkiye tarafından da kabul edilen ve altına imza atılan bir belge olmasına rağmen, Türkiye'nin yıllardır yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri süren Demir, "Dünya Öğretmenler Günü’nün geçmişi, uluslararası öğretmen örgütlerinin katkılarıyla 5 Ekim 1966 tarihinde ILO ve UNESCO tarafından ‘Öğretmenlerin Statüsüne İlişkin Tavsiye Kararı’nın alınmasına dayanmaktadır.

Tüm dünya öğretmenleri için önemli olan bu tarihi karar, öğretmenlerin toplumsal statüsü ve haklarına yönelik önemli ve tarihi bir adım olmuştur. Öğretmenlerin toplumsal statüsü ve haklarına yönelik önemli ve tarihi bir adım olan Tavsiye Kararı ile öğretmenlerin sadece okulda değil, toplum içinde de yerine getirdikleri görevin taşıdığı önem uluslararası düzeyde belgelenmiştir. ‘Öğretmenlerin Statüsü Tavsiye Kararı’, öğretmenlerin konumlarını güçlendirmeyi, haklarını geliştirmeyi ve korumayı amaçlar." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı