D.S.İ’DE NELER OLUYOR ???

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA Çifthisar göleti hakkında yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

D.S.İ’DE NELER OLUYOR ???
Bu içerik 80 kez okundu.

“Geçen yaptığımız Çifthisar göletiyle ilgili yanlış uygulamalardan sonra A2 haber ajansımıza şikayetler yağıyor.

Hasancık göleti Uludam köyü sulama alanlarında projeye uyulmadığı, uygulamanın keyfi yapıldığı ve dahası bilgiler geldi. Yakında belgeleriyle bu göleti de ele alacağız.

Hasancık Ve Çifthisar Sulama Göletlerinin ilk tespit edilen resmi kayıtlara geçen hedef sulama alanlarıyla uygulamadaki sulanan alanların aynı olup olmadıklarının, uygulamanın projeye göre yapılıp yapılmadığının yerinde tespiti elzem hale gelmiştir. Yapılacak denetim ve tespitle keyfi uygulamalarla devletin malının heba edilip edilmediği(!) projede belirlenen malzemelerin aynı kalitede kullanılıp kullanılmadığı(!) hidratların gereken yerlere konulup konulmadığı (?) planlama aşamasında tespit edilen sulanacak hedef alanlara neden su verilemediği (?) proje dışı uygulama varsa kimin neden teslim alındığının tespiti kamuoyunu aydınlatacaktır. Keyfi ve proje dışı uygulamaların, eksik teslim almaların devleti çok büyük zararlara uğratma gerçeğinden hareketle bu iki göletin A’dan Z’ye mercek altına alınıp incelenmesi bir zaruret haline gelmiştir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ