Başkan Dağtekin’den Mevlid Kandili mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, “ Mevlid Kandili rahmet, merhamet, kurtuluş ve saadet kapılarının insanlık için ardına kadar açıldığı özel bir gündür” dedi.

Başkan Dağtekin’den Mevlid Kandili mesajı
Bu içerik 40 kez okundu.

           AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında ‘Âlemlere rahmet, yeryüzüne ise merhamet, hidayet, mağfiret, adalet, izzet, lütuf, ihsan ve bereket kapısı olarak açılan Sevgili Peygamberimizin dünyayı teşrif günü mübarek olsun’ ifadelerini kullanan Dağtekin “Mevlid Kandili inananlar için yenilenme, arayışta olanlar için de hakikati bulma iklimidir. Bu özel gün  bütün âlemlerin rahmete kavuştuğu, tüm karanlıkların hidayet nuruyla aydınlandığı, Yüce Allah’ın izzet, ikram, ihsan, lütuf ve bereketinin dünyayı kuşattığı gün olduğunu, ne mutlu, hakikati görüp, kurtuluşa erenlere” niyazında bulundu.

             Mevlid Kandili’ni idrak ediyor olmak kadar, Kutlu Nebi’nin iman, ihlas ve ahlakını örnek alabilmenin de büyük önem taşıdığını kaydeden Başkan Dağtekin, “Sevgili Peygamberimiz bize mücadeleyi öğretti, her türlü zorluk ve engel karşısında Allah’ın rahmetinden ve merhametinden ümit kesmemeyi öğretti. Yaradılışımızın asıl gayesinin Allah’a samimi birer kul olarak yaşamak olduğunu öğretti, bize dosdoğru istikameti gösterdi. O, ümmetine hakikatleri öğreten bir öğretmendi. O, şefkat abidesi bir baba ilaveten sevgi ve muhabbet dolu bir eş; ümmetine adalet ve de hakkaniyetle hükmeden cesur bir liderdi. O, bize rehber oldu; iki cihan kurtuluşuna giden yolu açtı ve bu yolda yürüyebilmek için biz inananlara kardeşliği, birlik ve beraberliği, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğütledi. Dolayısıyla Allah bizleri O’nun izinden yürüyebilenlerden ve yine O’na hakkıyla ümmet olabilenlerden eylesin” dedi

            Öte yandan Başkan Dağtekin, mesajında Mevlid-i Nebi Haftası’na da dikkati çekti. Mevlid-i Nebi Haftası’nın bu yıl “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla kutlanacağının altını çizen Başkan Dağtekin , bu bağlamda Adıyaman’da da bir dizi etkinliğin gerçekleştirileceğini ifade ederek özellikle Diyanet İşleri Başkanlığının Unutulmaya yüz tutan vefa konusunu, Peygamber Efendimizin örnekliğinde yeniden insanlığın gündemine taşımasının oldukça anlamlı olduğunu söyledi.

       Vefanın en büyük örneğinin Hazreti Muhammed (SAV) olduğunu ifade eden Dağtekin Şunları söyledi; “ Hidayet nuru oldu, kalplere huzur verdi. Rehberimiz oldu, iki cihan saadetine giden yolu bizlere gösterdi. Tüm Ümmet-i Muhammed’i birbirine kardeş ilan etti, kenetlenmemizi ve daima bir arada bulunmamızı tavsiye etti. Bugün eğer Yüce Allah’ın nimetlerinden istifade etmeyi sürdürüyorsak; kuşkusuz bunu O Kutlu Nebi’nin ümmeti oluşumuza borçluyuz. Allah bizleri O’nun izinden yürüyebilenlerden ve yine O’na hakkıyla ümmet olabilenlerden eylesin. Bugün Yüce Rabbimizle aramızdaki ahdimizi hatırlamaya, tüm insanlık ve kâinatla olan vefa sözleşmemizi yenilemeye muhtacız. Hazreti Peygamberin rehberliğinde vefa toplumunu yeniden inşa etmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Mevlid Kandili’mizi kutluyor, bu muazzez zaman diliminin, İslam âleminin saadet ve selametine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı