AGC Başkanı DİŞKAYA’dan TDP’ye Ziyaret

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Değişim Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefika KESKİN’e, Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Canan CEYLAN’

AGC Başkanı DİŞKAYA’dan TDP’ye Ziyaret
Bu içerik 64 kez okundu.

Başkan DİŞKAYA’nın “Çalışmalarınız nasıl gidiyor?” sorusuna cevap veren Başkan CEYLAN şu sözleri kullandı:

“Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Teşkilatlanmalarımız bitmek üzere. 65 ilde teşkilatlandık. Seçim çalışmalarına hazırız. Yoğunluk verdik. Türkiye genelindeki bütün il başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız süratle teşkilatlanmalarını bitirmeye çalışıyorlar. Kasım’da yapılacağını düşündüğümüz seçime hazırız.”

TDP Gençlik Kolları Genel Başkanı YAZICI ise; “Geçtiğimiz günlerde kurultayımızı yaparak bugünden itibaren gerçekleşebilecek tüm seçimler için hazırlığımızı tamamladık. Ana kademe kurultayının akabinde gençlik ve kadın kolları kurultayımızı yaparak seçimler için hazır hale geleceğiz.

”Gençlik olarak bizim temel ilkemiz eşitlik ilkesidir. Biz gençlerin sosyal ve ekonomik yapılarını inceleyen bir ekibiz. Kendimize ‘Değişimin Gençliği’ diyoruz. Bu ekip, gençlerin 3 noktada hassas olduğunu bildiriyor. Bu noktalar cinsiyet ayrımcılığı, insan hakları ve hayvan haklarıdır. Bu üçünde de gençler eşitlik istiyorlar, yaşıtlarıyla eşit olmak istiyorlar, başka ülkelerdeki yaşıtlarıyla eşit olmak istiyorlar. Genel itibariyle gençler eşitlik noktasında bu ülkede sıkıntı yaşıyorlar.”

Başkan KESKİN ise konuşmasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Biz parti olarak şu anda ittifaklarla ilgili bir yorumun doğru olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü şu anda Türkiye’nin seçim atmosferine girdiğini söyleyemeyiz. Seçim atmosferine girilir ve o zaman partiler bir araya gelir, görüşmelerini yaparlar. Ama biz yeni kurulmuş bir partiyiz. Kurultayımızı yeni yaptık ve seçime girmeye hak kazandık. Ve şu anda Türkiye’nin çok başka sorunları var. Biz projeler üretiyoruz. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, bütün ana kademelerimizle Türkiye’de örgütlenmemizi tamamlamaya ve ülkenin sorunlarıyla ilgili projelerimizi büyütmeye gayret ediyoruz. Seçim zamanı bütün ittifakları, adaylıkları konuşup kararlaştıracağız. O zaman tekrar görüşürüz. Yetkili kurumlarımız, genel başkanımızın öncülüğünde bütün görüşmeleri seçim arefesine girildiği zaman yaparlar.

ABD öncülüğündeki 10 batılı ülkenin bir açıklaması oldu Osman KAVALA’nın serbest bırakılmasıyla ilgili. Ama bizi ne ABD, ne başka bir ülke yönetemez. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız, demokratik, Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda yürüyen bir cumhuriyettir. Kendi kararlarını kendisi verir.

Sayın KILIÇDAROĞLU’nun bürokratlara dönük bir açıklaması oldu. Kendi düşüncesidir ama biz bürokratların tehdit edilmesine karşıyız, asla onaylamıyoruz. Ama Sayın KILIÇDAROĞLU bu cesareti kendinde gördüyse kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Başkan DİŞKAYA ise “Ankara ziyaretlerimiz çerçevesinde çerçevesinde Türkiye Değişim Partisi Başkan Yardımcısı Sayın Şefika KESKİN’i, Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı hemşerimiz Sayın Canan CEYLAN’ı ve Türkiye Değişim Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Sayın Onurcan YAZICI’yı ziyaret ettik. Kendilerine kabullerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi ilimizden bir hemşerimizin böyle bir konumda olması bizleri mutlu ediyor.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı