2. OSB KURULMASINI ENGELLEYEN KİM?

MİLLET İŞ ARIYOR AŞ ARIYOR İSTİHDAM LAZIM YER LAZIM BEYLER YETER ARTIK.

2. OSB KURULMASINI ENGELLEYEN KİM?
Bu içerik 143 kez okundu.

**Karadağ da yaklaşık 6000 dönümlük alan işlemleri yapıldı buranın OSB olmasını engelleyen mi var?

**Karadağda 6000 dönüm alan için işlemler tamamlandı söz konusu yerde kökü başı 210 dönüm bir yer talep edildi burası petrol  alanı kim neden buraya takmış bunu öğrenmek isteriz.

**Birileri sayın AYDININ OSB olsun dediği işlemlerini yaptığı 6.000 dönümlün alanı KONUT ALANIMI YAPMAK İÇİN Mİ ENGELLİYOR? YİNEMİ RANT? ENGELLEYEN KİM?

**MİLLET İŞ ARIYOR AŞ ARIYOR İSTİHDAM LAZIM YER LAZIM BEYLER YETER ARTIK.

Adıyaman 6. Bölgeye alındı insanlar yatırım için ile akın etmeye başladı 1 metre OSB de yer yok. Onlarca insan bizi aradı yer ister yer yok… “her taraf 6.bölge demekle yatırımcı gelmiyor” OSB nin imkanlarından yararlanmak istiyor. En son İstanbul dan arayan bir iş adamı 2 tane marka yatırımcı ADIYAMAN a getirdim tüm uğraşlara rağmen yer bulamadık. Ve yatırımcılar DİYARBAKIR a gıttı biri 25.000 diğeri 50.000 m2 OSB de yer aldı ve 40.000 m2 kare kapalı alan inşaatına başladılar diyor.

Aynı şekilde İstanbul’dan bir yatırımcı beni aradı 3.000 m2 kapalı alan kiralık yer istiyor yada arsa varsa alıp yapayım diyor sayın ÇELENK i aradım ne arsa var ne kiralık yer var. Bunun gibi onlarca yatırımcı yer bulamadığından başka illere gidip yatırım yapıyor.

ADIAYAMAN A ACİLEN 2.OSB KURULMALI DİYE FERYAT EDİYORUZ. YETER. Turuşun oraya yapılacak OSB ye hiçbir yatırımcı gitmez personeli götür getir korkunç maliyet demektir o. ORAYA büyük sanayi yatırımları olabilir.

KARADAĞ İLE İLGİLİ YAKLAŞIK 6.000 DÖNÜM ARAZİ VAR ÇALIŞMASI YAPILDI.VE CB KARARNAMESİ İLE ORMAN SINIRLARININ DIŞINA ÇIKARILDI NİSAN 2020   VE GERKELİ TAKAS İŞLEMİ MİLLİ EMLAKA BİLDİRELİ YIL OLDU. NEDEN SONUCA GİDİLMEZ. ENGEL OLAN KİM? ENGELLEYEN KİM? İLLA TURUŞUN ORASI DİYE DİRETENMİ VAR? MEMLEKETE GELECEK YATIRIMLARI ENGELLEYEN KİM?

Sayın Ahmet AYDIN ın bu konudaki emek ve çalışmalarını o yıllardan biliyoruz ARTIK SONUÇ İSTİYOR BU MİLLET.

Zeki DİŞKAYA

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı