“KADININ GÜÇLENMESİ DEMEK, ÜLKEMİZİN GÜÇLENMESİ DEMEKTİR.”

İL MÜDÜRÜ ÇELİK; “KADININ GÜÇLENMESİ DEMEK, ÜLKEMİZİN GÜÇLENMESİ DEMEKTİR.”

“KADININ GÜÇLENMESİ DEMEK, ÜLKEMİZİN GÜÇLENMESİ DEMEKTİR.”
Bu içerik 153 kez okundu.

Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi ÇELİK, kadınların istihdamdaki yeri ve üretimdeki gücünün sembolü olan kadın kooperatiflerinin Tut ilçesindeki temsilcisi ‘TUT SEPETİM’ kadın kooperatifine ziyaret gerçekleştirerek kadın kooperatiflerinin önemine vurgu yaptı.

Gerçekleştirdiği ziyarette açıklamalarda bulunan İl Müdürü Çelik; “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın ‘Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye’ vizyonuyla oluşturduğu hizmet anlayışı sayesinde ilimizde kurulan Kadın Kooperatiflerimizi her aşamalarında destekliyoruz. Yıldan yıla kadının toplumdaki yerini güçlendirerek ilimize bağlı Merkez, Besni, Tut ve Gölbaşı ilçelerinde kurulan Kadın Kooperatifleri ile üretim odaklı istihdam platformları oluşturuyoruz.

İl Müdürlüğümüzün organizasyonunda 2 yıl önce gerçekleştirdiğimiz ‘Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı’ ile girişimci olmak ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlarımızla istişarelerde bulunduk. Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak hali hazırda kadınlarımıza yönelik olarak sürdürdüğümüz paneller, söyleşiler ve finansal okuryazarlık eğitimleri ile aile bütçelerinin daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasında önemli rol oynuyoruz.

Geçen yıllara oranla Kadın Kooperatifleri sayımızda hamdolsun hızlı bir artış sağlamış bulunmaktayız. 2019 yılında 1 Kadın Kooperatifimiz bulunmaktayken, Bakanımız Sayın Derya YANIK Hanımefendinin riyasetinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında şu anda Adıyaman’ımızda 7 Kadın Kooperatifimizle üretime destek veriyoruz. Gelecek yıllarda kadın kooperatifleri sayımızı daha da artırarak kadınlarımızın güçlü Türkiye vizyonundaki yerini sağlamlaştırmış olacağız.

Tut ilçemizde kurulan ‘Tut Sepetim’ Kadın Kooperatifi sayesinde ilçemizdeki kadınların ürettikleri doğal ürünleri vatandaşlarımızla buluşturmaları sayesinde aile bütçelerine sağladıkları katkı yadsınamaz bir gerçektir.

Unutulmamalıdır ki; kadının güçlenmesi demek ailenin güçlenmesi, ailenin güçlenmesi demek ülkemizin güçlenmesi demektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizde kadının istihdamdaki yerini arttıran ve üretime sağladıkları katma değerle girişimcilik ruhuna sahip tüm cesur kadınlarımızın gücünü birleştiren, ürettikleri doğal ürünleri vatandaşlarımızla buluşturan, üretimden tüketime her aşamada desteklediğimiz Kadın Kooperatiflerimizi canı yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ