4 VEKİLİMİZ VE DAĞTEKİN BEYE ÇAĞRIMIZDIR: “KARADAĞ OSB’Yİ FAALİYETE GEÇİRİN”

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA, Organize Sanayi Bölgesi hakkında yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadeleri kullandı:

4 VEKİLİMİZ VE DAĞTEKİN BEYE ÇAĞRIMIZDIR: “KARADAĞ OSB’Yİ FAALİYETE GEÇİRİN”
Bu içerik 62 kez okundu.

“Herkes kendi işini yapsa memleket çok iyi noktaya gelir. Ticaret ve sanayi odamızın çok saygıdeğer başkanının bugüne kadar hiçbir talep ve çağrısını görmedim. Şimdi Adıyaman 6. bölgeye alınmış, yeni teşvikler yeni muafiyetler gelmiş. Bizimle birlikte birçok ilde bu var. Yatırımcılar akın akın geliyor ama maalesef gelen yatırımcıların hiçbirini ilimizde tutamıyoruz. Bu sebepten çevre illere kaçan kaçana. Artık biz isyanımızı, feryadımızı buradan ifade etmek istiyoruz. Kamuoyunu bu konuda bilgilendirmek istiyoruz. 

Adıyaman’da yatırım yapılacak bir metrekare yer OSB’de yok. Konuşması gerekenler maalesef tatilde. Nerede tatilde? Ticaret ve sanayi odamızın 20 tane üyesi sevgili başkan ile birlikte uçakla Yassı Ada’ya tatile gidiyorlar. Gelen yatırımcılar kaçıp diğer illere gidiyor. Bunların bilinmesi lazım. İlin gerçeği bu. 2019 yılında Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet AYDIN beyin açıklamasını hep beraber dinleyelim. “Mevcut OSB’ye ek olarak yeni bir OSB yapıyoruz, bu meseleyi temelli çözüyoruz.” dedi. Mevcut OSB’nin yeri 292 hektarlık bir alan. Sayın AYDIN’ın açıklamış olduğu yeni OSB’nin alanı 757 hektarlık bir alan. Yani mevcut OSB’nin neredeyse 3 katı. Bu alan biraz eğimli, verimli olmayan, ağaçların olmadığı bir alan. Yatırım için gerçekten ideal bir alan.

Sayın Ahmet AYDIN’ın bu konudaki çalışmalarına şahit olduk. Bu manada gerekli yazışmalar yapıldı. 2019-2021 yılları üç yıldır yazışmalar yapıldı. Kim burada takoz oldu bilmiyorum ama birileri Ahmet AYDIN beyin bu çalışmalarına engel oldu ve OSB’nin oraya kurulmasını engelledi. Dün Ticaret Sanayi ve Teknoloji müdürlüğüne ziyarette gittim. Sayın müdürümüze çok teşekkür ediyorum uğraşları için. Sayın müdür elinden geleni yapıyor ancak nihai kararı vermesi gerekenler veremiyor. Açıkçası şu an başlansa 2,5 yıldan önce bulunan bir yere OSB yapılması mümkün değil. Peki bu 2,5 sene içerisinde ne yapacağız? Gelen yatırımcıları değerlendirmemiz gerek. Geçenlerde birkaç tane iplik fabrikası geldi, yer veremediğimizden Malatya’ya gittiler. 2 tane marka yatırımcı geldi Adıyaman’a. 15 gün önce yer aradı ve yer bulamadı, marka sahipleri Diyarbakır’a gittiler. Diyarbakır ise 1.ci firmaya 50 bin metrekare, 2.cisine ise 25 bin metrekare yer ayarladı. Firmalar inşaat aşamasına geliyorlar. Çalışacak personel sayısı binlerce. Neden Adıyaman’da olmasın ki arkadaşlar? Kimse sıradan yere yatırım yapmaz. Yatırımcı OSB’de yer ister.

 Buradan Adıyaman Milletvekillerine sesleniyorum Ahmet AYDIN’ın Karadağ’da planladığı 11 bin dönümü kim engelliyor? Adıyaman’ın tek kurtuluşu yatırımcılar. İnsanları ziyaret ettikten sonra fotoğraf çekmekle siyaset olmaz. Bu insanlara ekmek lazım.  Bütün iyi niyetimizle iktidara çağrımızdır. Bu 11 bin dönüm alanın yeni OSB olmasını istiyoruz. OSB’yi Turuş’un orada yapmak istiyorlar. Tekstilci biri nasıl gidebilir oraya? Sayın Valimizin yeni OSB için uğraştığını biliyorum, saygı da duyuyorum ve bu Karadağ hikayesinin bitirilmesi lazım. 4 milletvekiline çağrımızdır. Bir an önce OSB’yi faaliyete geçirin.

Zeki DİŞKAYA Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet AYDIN Adıyaman Ak Parti Milletvekili Yakup Taş Adıyaman Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Fırat Adıyaman Ak Parti Milletvekili Muhammet Fatih Toprak Adıyaman Ak Par
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı