Aydın: Recep İçme Suyu ihalesi imzalandı

AK Parti Adıyaman milletvekili ve GMDK Başkanı Sayın Ahmet AYDIN, Recep içme suyu hakkında yaptığı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Aydın: Recep İçme Suyu ihalesi imzalandı
Bu içerik 146 kez okundu.

"Recep İçme Suyu Projesi ile;

Çelikhan, Sincik, Kâhta ve Samsat’ın 163 Mahalle, Belde, Köy, Mezrası ile Samsat Şehir Merkezinin İçmesuyu İhtiyaçları Karşılanacaktır

Adıyaman’ımız ve ilçelerimizde içme suyu ve sulama alanında çalışmalarımız ilk gün olduğu gibi bugün de aralıksız devam etmektedir. Her bir hemşehrimizin temiz, doğal, kaliteli su kullanımı için gayretlilerimizi esirgemeden takiplerimizi neticelendiriyoruz.

Bu bağlamda;

Adıyaman Recep İçmesuyu Ana İsale Hattı işinin ihalesi 14.10.2020 tarihinde yapılmış olup ilgili firmayla 20.10.2021 tarihinde 87.120.000,00 TL bedel üzerinden 600 gün süre ile imzalanmıştır.

Adıyaman ilinin Recep Köyündeki Değirmen 1 ve Değirmen 2 kaynaklarından alınacak olan 4,02 hm³/yıl içmesuyu, DN 600-125 mm çap aralığında 80 km uzunluğundaki çelik boru ile Çelikhan, Sincik, Kahta ve Samsat’ın 163 mahalle, belde, köy, mezrası ile Samsat şehir merkezinin içmesuyu ihtiyaçlarının karşılayacaktır.

Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, milletvekilli arkadaşlarımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

AK Parti Adıyaman milletvekili ve GMDK Başkanı Sayın Ahmet AYDIN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı