Kahta İcra Dairesinin ilanlarından halk habersiz

Kahta İcra Dairesi tarafından yayınlanan ihale ilanlarına vatandaşlar haberdar olamıyor.

Kahta İcra Dairesinin ilanlarından halk habersiz
Bu içerik 180 kez okundu.

İlanların, mahallinde yayınlanan gazetede yayınlamayan Kahta İcra Dairesi, ilanları ulusal gazetelerde veya Mahallinde yayınlanmayan gazetelerden yayınlandığı için halkın haberi olmuyor. Bu durum, alakadarların mağdur olmasına neden olduğu ifade ediliyor.

Kahta İcra Dairesi tarafından yayınlanan ihale ilanlarından haberdar olmadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu durumun bir an önce düzeltilip, kolaylıkla haberdar olabilecekleri durumda yayınlanmasını istiyor.

Mahallinde yayınlanmayan ilanlar halk arasında çeşitli dedikodulara neden olmaktadır diyen vatandaşlar, “Kahta ilçe merkezinde yayınlanan ve geniş okuyucu kitlelerine ulaşan gazetede bu ilanların yayınlanmaması, bu ilanların adeta duyulmaması isteniyor hissi bizde uyandırmaktadır. Bilerek veya bilinmeyerek Kahta İcra Dairesinin yaptığı bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

Kamu İhale Kanununun 13. Maddesinde ifade edildiği gibi; ilanın, ihalenin ve işin yapılacağı yerde çıkan gazetelerin en az birinde yayınlanması gerekiyor. Öte yanda İcra ve İflas Kanunu’nun 114. Maddesinde, ihale yapılırken icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık (uygun) geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur, denilmektedir.

İcra ilanlarında haberdar olamadıklarını ifade eden vatandaşlarımızın bu haklı taleplerini, Kahta İcra Dairesi tarafından dikkate alınacağını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı