ŞANTAJ GÖRÜNTÜLERİ YARGIYA TAŞINDI

Kahramanmaraş Pastanesi'nden Sosyal Medya, Yerel ve Ulusal Haberlere yansıyan şantaj görüntülerine ilişkin basın açıklaması yapıldı.

ŞANTAJ GÖRÜNTÜLERİ YARGIYA TAŞINDI
Bu içerik 303 kez okundu.

Açıklamada "Halen ilimizin en meşhur pastanelerinden birisi olan ve malumunuz üzere bir çok kesim tarafından takdir ile karşılanan K.Maraş Pastanesi yaklaşık 50 yıldır siz halkımıza hizmet vermektedir. İlkin sağlığa ve daha sonra damak tadımıza uygun hareket ettiğimiz bilinen bir gerçektir. Ancak malumunuz üzere "meyve-veren ağaç taşlanır" atasözümüzü de ne yazık ki, unutmamak lazım.

03/11/2021 tarihinde dahilisi olmadığımız ve çalışma şartlarımız ile hiçbir ilgisi olmayan yaklaşık 3 yıl önceye ait olan bir görüntü sosyal medyada ve ulusal haber kanallarında yayınlanmıştır. Daha sonrada işletmemiz aleyhine internette paylaşılmıştır. Ancak bunun detayını sizlerle paylaşmak bizim için bir görevdir.

Öyle ki; daha önce çalışanımız olan ve 2020 yılında işletmemizden ayrılan bir işçimiz bizden borç para aldı. Ancak ödemedi. Daha sonra işçi aleyhine açtığımız dava bizim lehimize sonuçlandı. Ancak bu kişi bunu hazmedemedi. Yanımızda çalışan işçinin, birisi vasıtası ile sık sık şantajvari haberler göndererek "kazandığımız davadan vazgeçmemizi aksi halde elindeki yasa dış görüntüyü paylaşmakla bizi şantaj etti ancak biz haklı olarak bu şantaja olumsuz cevap verdik. Ardından 03/11/2021 tarihinde sosyal medya vasıtası ile işletme olarak dahilisi olmadığımız ve gizlice yaklaşık 3 yıl önce çektiği görüntüleri sanki bizim işyerimiz sağlıksal anlamda problemliymiş gibi haksız ve kötü niyetli olarak yayınlamıştır.

-Ancak işletmemiz kurallara uyan saygın bir yerdir. Çalışma koşullarımız, hijyen ve insan sağlığı ile ilgili ne kadar hassas olduğumuz bilinen bir gerçektir. Görüntüler yıllar önceye ait olup içeriği kendi aralarındaki bir şakayla ilgilidir. Görüntüyü gizlice çeken şahıs 2020’den beri çalışanımız değil. Görüntüdeki usta ise yaklaşık 1 yıldır yanımızda çalışmıyor ve emekli olmuştur. Kısacası bu görüntülerin içeriği işletmemizin çalışma koşulları ile ilgili değildir. Kaldı ki çalışanlarımız bere, maske, eldiven, önlük vb. koruyucu kıyafetleri giyer ve bu şekilde çalışır. İmalatımız halka açıktır 24 saat görüntülenmektedir. Konuyla ilgili, ilgililer aleyhine, avukatımız vasıtası ile Adıyaman C.Başsavcılığına gerekli suç duyurusunda bulunulmuştur.

-İşyeri ve işletmemiz mükerrer kez devlet denetiminden geçmiş bilinen kurumsal bir yerdir. Yaklaşık 50 yıldır aynı sektörde faaliyet göstermekte olup başarılı bir işletmedir. İnsan sağlığına aykırı tek bir durum veya kusurumuz yoktur. 03/11/2021 tarihinden hemen sonra yine denetimden geçmiş ve insan sağlığı ile olumsuz tek bir veriye rastlanmamıştır.

Siz değerli halkımıza önemle duyurulur. Size sağlıksal hizmet sunmaya kaldığımız yerden aynı özveri ile devam edeceğiz. Bu tarz şantajlar ne yazık ki kötü niyetli emellerine ulaşamayacaktır. Kanundan öte yol yoktur.

Bu süreçte bizi arayıp, destek için yanımızda olan değerli müşterilerimize ve tüm Adıyaman halkına teşekkür ederiz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı