Velilere Müjde “Kaynak Kitap” Alımına Son

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan GÖNEN, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki DİŞKAYA’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında Başkan DİŞKAYA’ya Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Selahattin ALPTEKİN eşlik etti.

Velilere Müjde “Kaynak Kitap” Alımına Son
Bu içerik 39 kez okundu.

GÖNEN ziyaret esnasında;

“Öncelikle ev sahipliğiniz için şahsım adına ve kurum adına size teşekkür ediyorum.

Ülkemizde 1,5 yıldır devam eden koronaya bağlı uzaktan eğitim sürecinden çıktılar öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz. 6 Eylül itibariyle de yüz yüze eğitime başladık. Adıyaman’da ülkemizde olduğu gibi ilk yapmamız gereken öğrencilerimizin, çocuklarımızın öğrenme eksiklerinin tespitine yönelik bir çalışma, yönerge yapılmasıydı. Bunu da bakanlığımız yaptı. Amacımız öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde eksik kaldıkları, geride kaldıkları konuları tespit edip bunları tekrar ikame etmektir. Bu yönde okul idarelerimize, öğretmenlerimize gerekli bilgilendirmeleri yaptık.

Çok kitap okuyan, proje üreten, akademik anlamda başarıya odaklanmış bir kurgu oluşturmayı düşünüyoruz. Bu anlamda gerek müdürlüğümüz çalışanı yönetici arkadaşlarımız, ilçe müdürlerimiz, okul müdürlerimiz bu konuda gerekli çalışmaları yürütüyorlar. Öğretmenlerimiz kesinlikle en büyük güvencemiz. Bunu açık ve net söylüyorum. Çünkü sınıfa girdiği zaman bu işi icra eden öğretmenlerimizdir. Onların moral ve motivasyonlarının yüksek olması, onlara bu anlamda yeterli bilgilendirmeleri yapmamız çok önemli. Burada okul müdürlerimize çok büyük görev düşüyor. Bizde klasik bir cümle vardır. ‘Okul, müdürü kadardır’ deriz. Okul müdürümüzün tutumu gerçekten okulun tutumudur. Onun vizyonu, okulun vizyonudur. Bu sebeple de okul müdürlerimizin yaklaşımlarını çok önemsiyoruz. Elimizden geldiği kadar da gerekli rehberlikleri yapıyoruz.

‘Boş zaman’ dediğimiz zamanların çocuklarımızı internete, bilgisayara yönlendirerek değil, kitap okumayla geçirdiği haneler hedefliyoruz. Yine velilerimizin öğrenci noktasında okullarımızla, okul aile birliklerimizle iş birliğini çok önemsiyoruz. Biz inşallah bütün paydaşlarımızla birlikte bu işi en iyi şekilde yerine getirip 2022 ders yılı sonunda sınavlar bittiğinde daha başarılı, eğitimde daha derin bir noktaya gelmiş bir Adıyaman hedefliyoruz.

Şu anda bakanlığımızın web sitesinde yardımcı kaynaklar diye bir link var. Orayı tıkladıkları zaman bütün derslerle ilgili hangi sınıf düzeyindeyse ilgili kaynaklara, sorulara, soru paketlerine ulaşıyorlar.

Öğrencilerimiz, velilerimiz mağdur olmasın, onlar her şeyin en güzeline layıklar. Ama özel yayınevlerinin kaynaklarını alma noktasında velilerimizden böyle bir telkinde bulunulmaması yönünde gerekli uyarılarımızı biz okul idarelerimizle paylaştık.” dedi.

Başkan DİŞKAYA ise; “Sayın GÖNEN’in ziyaretlerinden dolayı gayet memnunuz. Kendisine teşekkür ederiz. Kitap okuma, proje ve akademik başarı odaklı bir çalışma izlenmesi beni ziyadesiyle sevindirdi. Çünkü Adıyaman’ımızın böyle bir nesile ihtiyacı var. Ayrıca yardımcı kaynaklara Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden ulaşılma imkanı olması gayet güzel bir uygulama.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinde paylaşılan yardımcı kaynaklara yardimcikaynaklar.meb.gov.tr linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: A2 İlke Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
ALPTEKİN’DEN VEKİLLERE ZİYARET
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
Bozkurt, Adıyaman’ın İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı