Cumhurbaşkanı Erdoğan Sorunların Çözümü İçin Talimat Verdi

Dağtekin İl Başkanları Toplantısında Adıyaman’ın Sorunlarını Gündeme getirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan Sorunların Çözümü İçin Talimat Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sorunların Çözümü İçin Talimat Verdi
Bu içerik 89 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 150. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında Adıyaman’ın sorunlarını gündeme getiren AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin başta sulama projeleri olmak üzere birçok sorunu gündeme getirdi.

Toplantıya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman açısında son derece verimli geçen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın belki de dünyada eşi görülmemiş bir istişare mekanizması olduğunu ifade ederek “Bu istişareler sonucu Adıyaman’ımızın başlıca sorunlarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat aktarma fırsatını bulduk. İlk olarak Adıyaman’ın bereketli topraklarına can suyu olacak, içme ve sulama amaçlı bir projelerinden biri olan Koçali Barajı ile Çetintepe, Gömükan ve Büyükçay barajlarının yapımının hızlandırılmasına yönelik taleplerimizi ilettik. Daha sonra Adıyaman İl Müftülüğümüz kadrosunda yaşanan eksiklerin yanı sıra ülkemizin en uyuşturucu ile mücadelesine yönelik Sayın Cumhurbaşkanımıza bir öneride bulunduk. Özellikle Milliği Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Teşkilatı ve Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde uyuşturucu ile mücadelede daha etkin bir yol izleneceğini ifade ederek bu projemizi kendilerine sunduk. Gündeme getirdiğimiz talepleri tek tek not alan Sayın Cumhurbaşkanımız toplantı esansında ilgili bakanlıklarla irtibata geçerek sorunların çözümü noktasında talimatlar vermesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Toplantı sonrası ise milletvekillerimiz ile birlikte Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ederek gündeme getirdiğimiz barajlarımızın son durumu ile ilgili verimli toplantı gerçekleştirdik. İnşallah kısa süre içerisinde Koçali Barajı inşaatı ile ilgili bir inceleme heyeti Adıyaman’a gelecek ve bu projenin daha hızlı ilerlemesine vesile olunacaktır. Bir diğer konu olan uyuşturucu ile mücadele projemizi sunmamız Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da takdirle karşılandı. Bu projenin hayata geçirilmesi için ilgili kurulmalara talimat vermesi sonrası Diyanet İşleri Başkanlığımızın bizimle irtibata geçen bürokratlarımıza hem müftülüğümüzün sorunlarını hem de uyuşturucu ile mücadele projemizin detaylarını anlattık. Bilhassa anaokulundan başlayarak değerler eğitimi kapsamında çocuklarımıza eğitimler verilerek en başından uyuşturucu ile etkin bir mücadelenin yapılacağını ifade ettik. İnşallah Adıyaman’ımızın sosyo-ekonomisine hayati anlamda katkı sunacak bu taleplerimiz en kısa süre içerinde hayata geçirilecektir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ