LGS’DE ATAK FARKI

LGS’de 42 farklı ilden katılan 181 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. 500 tam puan alan öğrencilerden birisi de ilimizden çıktı. LGS’de 500 tam puanda Özel Atak Ortaokulu öğrencisi Mehmet Kerem Uçarer Türkiye Birincisi oldu.
Bu haber 2020-07-21 15:51:04 eklenmiş ve 51 kez görüntülenmiştir.

 

Özel Atak Ortaokulu Kurucu Müdürü Mustafa Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Özel Atak Ortaokulu ailesi olarak bu sene LGS’de Türkiye birincisi çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Eğitim-öğretimde, kalitesi ve başarılı çalışmaları ile fark yaratan seçkin bir kurum olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Öğrenci ve başarı odaklı vizyonumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz. LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye Şampiyonu olan öğrencimizi ve ailesini tebrik eder, yeni başarılar yaşamayı ve yaşatmayı temenni ederim” dedi.

Yılmaz, “Okulumuz öğrencilerinden Mehmet Kerem Uçarer soruları doğru cevaplayarak LGS Türkiye birincisi olmuştur. Bu başarıda emekleri olan başrolde öğrencimize, her anlamı ile güzel bir genç yetiştirdikleri için velimize ve eğitim ve öğretimi #dürüst bir şekilde uygulayan ve her öğrencisinin gözünde bir idol olan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

181 ÖĞRENCİ FUL ÇEKTİ

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonucunda 42 ilden 181 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak birinci oldu. 500 tam puan yapan öğrencilerin her birinin hayalleri farklı. Kimi hangi mesleğe seçeceğine daha sonra karar vereceğini belirtirken kimi tıp okumak istediğini, kimiyse teknik direktör olmak istediğini söyledi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA