Bu Nasıl Çile?

AKEDAŞ elektrik faturaları Adıyaman’da zulüm olmaya başladı. Bu nasıl bir çile?

Bu Nasıl Çile?
Bu içerik 140 kez okundu.

Haber ajansımız tarafından Adıyaman çapında yapılan anket araştırmasında AKEDAŞ’ın kestiği elektrik faturalarında çok büyük oranda artış olduğu vatandaşlar tarafından ifade edildi. Bu durumdan mağdur olan bazı vatandaşların yaptığı yorumlar şu şekilde:

“Daha önce ayda ortalama 300 TL fatura öderken bu ay faturamız 600 TL üstüne çıktı. Asgari ücretle geçinen biri olarak bu durum beni çok zorda bırakıyor.”

“Elektrik zammı belimizi çok büküyor. Yani bu elektrik faturasını ödemek için eve ekmek götürmeyelim mi? Faturayı ödeyelim diye evimizin market ihtiyaçlarını almayalım mı? Lütfen bu duruma bir çözüm bulunsun. Halk olarak, vatandaş olarak çok mağduruz.”

“Evde elektrik konusunda tasarruf yapmaya, az kullanmaya gayret ediyoruz. Normalde 100-150 TL arası fatura geliyordu. Evde 4 çocuk var. Aylık birçok masrafımız var. Düşük maaşımla 150 TL’lik fatura ödemede bile zorlanırken ben 300 TL’lik faturayı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. AKEDAŞ’tan ve yetkililerden talebimiz lütfen bu elektrik zamları iptal edilsin.”

Bu zamlardan dolayı mağdur olduklarını, çok sıkıntı yaşadıklarını belirten vatandaşlar elektrik zammı konusunda ilgili ve yetkili kurumlardan destek bekliyorlar.

KAYNAK: A2 Medya Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
Meteoroloji uyardı yetkililer uyudu…!
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI MEHMET CAN ERDOĞAN 2021 YILI İL ÖZEL İDARESİNİN ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ