BAŞKAN YILDIRIM; YUNANLILARA HAD BİLDİRDİK PİŞMAN DEĞİLİZ

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi bazı haber sitelerinde Yunanistan'a giden personelle ilgili çıkan asılsız haberlere dair yazılı bir açıklama yaptı.

BAŞKAN YILDIRIM; YUNANLILARA HAD BİLDİRDİK PİŞMAN DEĞİLİZ
Bu içerik 75 kez okundu.
Advert

Yapılan yazılı açıklamada "Belediyemiz Yunanistan’da düzenlenen bir Uluslararası Folklor ve Dans Festivaline katılmıştır. Belediyemizi temsilen personellerimizden ve Ankara Büyükşehir Belediyesi mehter takımından oluşan heyet ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Haberlerde geçtiği gibi sanal bir program asla söz konusu değildir.

Ekibimiz program sonrasında Selanik Türkiye Başkonsolosu Sayın Efe Ceylan’ı makamında ziyaret ederek program hakkında bilgi vermiştir." denildi.

Açıklamanın devamında ise "Düzenlenen festivalde mehter takımının ezan okumasından rahatsız olan Yunanlılar ekibimize saldırı girişiminde bulunduğundan dolayı ekibimiz, Selanik konsolosluğunun sağladığı üst düzey güvenlik önlemleriyle ülkeyi terk etmiştir. Diğer programımız ise Dışişleri Bakanlığına Bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunmuş olduğumuz ESC11 Gönüllülük projeleridir. Bu kapsamda iki projemiz hibe almaya hak kazanmış olup, pandemi nedeniyle henüz projelere başlanılmamıştır.  Belediyemizde hiçbir şekilde yasal olmayan bir eylem asla söz konusu olmamıştır. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur." Şeklindeki sözlere yer verildi.

Konuyla ilgili basında çıkan haberler

Yunanistan’da kilise önünde ezan ve mehter sesleri yükseldi.

Yunanistan’ın Selanik şehrine bağlı Sakhos ilçesindeki kilise önünde, Adıyaman’ın Gölbaşı Belediyesi mehter takımı ezan okuyarak, zafer marşları seslendirdi.

Dört gün boyunca Selanik şehrinin farklı noktalarında düzenlenen gösteriler yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Yunanistan’ın Selanik şehrine bağlı Sakhos ilçesindeki kilise önünde Adıyaman’ın Gölbaşı Belediyesi mehter takımı ezan okuyarak, zafer marşları seslendirdi. (yenişafak)

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi 21 Şubat tarihinde başlayan ve 25 Şubat’ta sona erecek olan Uluslararası Halk Dansları ve Müzik Festivaline katıldı. Yunanistan’ın Selanik şehrine bağlı Sakhos ilçesindeki kilise önünde bulunan meydanda gösteri düzenleyen mehter takımının gösterisi büyük beğeni topladı. Mehter takımının marş sırasında ezan okuması Yunanistan’da yaşayan Türk vatandaşları duygulandırdı.

Dört gün boyunca Selanik şehrinin farklı noktalarında Gölbaşı Belediyesi mehter takımı tarafından düzenlenen gösteriler yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Belediye ekipleri gösterileri izlemeye gelen vatandaşlara Gölbaşı Peygamber Üzümü ve Adıyaman Çiğköftesi ikram edildi. Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, “Bayrağımızı yırtma cüretinde bulunan hadsiz vekile de mehter ekibimiz aracılığıyla en güzel cevabı vermiş olduk. Mehteran ekibimize ve belediye personellerimize teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TEKNOFEST’TE SANKO OKULLARI FLAMASI DALGALANDI
TEKNOFEST’TE SANKO OKULLARI FLAMASI DALGALANDI
TEKNOFEST 2021’DE EN ÇEVRECİ PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ
TEKNOFEST 2021’DE EN ÇEVRECİ PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ