CHP İL BAŞKANI BİNZET, “HÜKÜMET, İNSAN KAÇAKÇILIĞINI MUHALEFETE YIKMAK İSTİYOR”

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturmada Adıyaman’ın, Gölbaşı İlçe Belediyesi’nin yer almasına ilişkin CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, “Eğer ki ortada bir yanlış varsa, Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de bunun hesabını s

CHP İL BAŞKANI BİNZET, “HÜKÜMET, İNSAN KAÇAKÇILIĞINI MUHALEFETE YIKMAK İSTİYOR”
Bu içerik 100 kez okundu.

Ancak hükümet, insan kaçakçılığı olayını muhalefete yıkmak istiyor. Hala Bingöl için, Elazığ için Van için bir açıklama yapılmadı, onlar için bir soruşturma duyamadık. Olayın merkezinin Bingöl olduğu ileri sürülüyor” dedi.

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi üzerinden 43 kişinin Almanya’ya kaçırıldığının tespit edilmesinin ardından gelişen süreçte olayın çete bağı olduğu ve Bingöl başta olmak üzere birçok ilde AKP’li belediye yetkilileri tarafından bu kaçışların yapıldığı öne sürüldü. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da ise aralarında Adıyaman’ın Gölbaşı İlçe Belediyesi’nin de bulunduğu; Balıkesir-Gömeç, Adıyaman-Gölbaşı, Burdur-Yeşilova, Yozgat-Yerköy, Şanlıurfa-Suruç, Ordu-Korgan belediyelerine soruşturma başlatıldı.

“AKP OLAYDAN SIYRILMAYA ÇALIŞIYOR”                                                                                                                      

 Son gelişme ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, olayın muhalefete yıkılmak istendiğini belirterek, “Görüyoruz ki büyük bir çete yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Tabi ki de ortağı AKP. Bu sürece ilişkin yeni bir soruşturma açıklaması da yapıldı. Ancak bir tane AKP’li belediye ismi geçmiyor. Eğer ki ortada bir yanlış varsa, Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de bunun hesabını sorarız. Ancak hükümet, insan kaçakçılığı olayını muhalefete yıkmak istiyor. Hala Bingöl için, Elazığ için Van için bir açıklama yapılmadı, onlar için bir soruşturma duyamadık. Olayın merkezinin Bingöl olduğu ileri sürülüyor. 2019-2020 yılları arasında Bingöl’de 400-500 kaçakçılık olayı yaşandığı söylendi. Peki İçişleri Bakanlığı soruşturmayı neden sadece muhalefet partilerine başlattı? AKP olaydan sıyrılmaya çalışıyor. Hükümet kendi üstündeki çamuru muhalefete sıçratarak bizi kirleteceğini sanıyorsa, büyük bir yanlış içerisinde” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”