BASINA GÖZDAĞI
Abdurrahman AKÇAL

BASINA GÖZDAĞI

Bu içerik 390 kez okundu.

TARAF OLMAYAN BERTARAF OLUR

Abdurrahman Akçal Yazdı

Adıyaman'da bazı basın organları haber faaliyetlerini sürdürürken, "yazılı olmayan ancak pek çok basın mensubunun uymaya zorlandığı" bir kurala isyan etmeye başlamışlardı. Bu kural, aç-açıkta kalmamak, hayatını idame ettirebilmek için iktidar veya güç sahiplerine "koşulsuz şartsız itaat ve biat etmek gerektiği" kuralıydı.

Bizi eleştiremezsiniz.!

Yanlışlarımızı, usulsüzlüklerimizi, yolsuzluklarımızı yazamaz, konuşamaz, yetimin hakkına uzanan elimizi ifşa edemezsiniz.!

Evlere şenlik, rengarenk özellikleriyle öne çıkan danışmanlarımız ve onların garip şekilde sebepsiz zenginleşmeleri hakkında haber yapamazsınız.!

15 yıldır temcit Pilavı gibi ısıtıp ısıtıp halka yeni projeymiş gibi sunduğumuz ve her defasında "müjde" diyerek bir türlü bitiremediğimiz işlerin üstünü örtmeye çalıştığımızı anlatamazsınız.!

Güç de otorite de biziz, ekmek için bize biat edeceksiniz.!

Bize taraf değilseniz, bertaraf olmayı da kabul edeceksiniz.!

Kamu yatırımlarını, halka hizmet ve memlekete yatırım diye pazarlarken bu faaliyetlerin zaten doğal ve olması gereken, her yerde olan işlerden olduğundan bahsedemezsiniz. Halkın gözünü boyama çabamıza ket vuramazsınız.!

Adıyaman'ın işsizlik ve ırgatlıkta lider, eğitim kültür ve sağlıkta ise ne kadar geri kaldığını haykıramazsınız.

Belediyelerde ahbap-çavuş ilişkilerimizden, usulsüz imar oylamalarımızdan, kadın kolları başkanı olarak yanımızda görünmemesi gereken birinin mecliste nasıl da hala üye olabildiğinden bahsedemezsiniz.

Adıyaman barış ve huzur kentidir. Sesini çıkaranlar ve kafasını kaldırıp olup bitenlere isyan edenler, hak arayanlar, hakkını isteyenler, haksızlık karşısında susmayanlar, işte bunlar; barış ve huzur kenti Adıyaman’ın düşmanlarıdırlar.

O halde, Adıyaman'a düşmanlık eden bu kalem ehlinin, kalemi elinden alınmalı, ağzı dilsiz kılınmalı, şeytani zekamız önünde reveransa zorlanmalıdır.

İşte huzur ve barış, işte arzu ettiğimiz özgür basın.!

Yaşasın istibdat, kahrolsun hürriyet.!

Kanal 02

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
Almanya ekonomisinin büyümesinde BioNTech'in payı
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”
AYDIN: “HDP/PKK İLİŞKİSİNİN NET BİR FOTOĞRAFIDIR”