ADIYAMAN’DA LGBT RENKLERİNİ KİM VEYA KİMLER KULLANIYOR!!!


Bu makale 2020-05-27 12:22:14 eklenmiş ve 235 kez görüntülenmiştir.
Selahattin ALPTEKİN

 

BU DERNEKLER KİMLERE HİZMET EDİYOR!!!!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde eşcinsellere yönelik sözleri halen ülke gündeminde tartışılırken, Adıyaman’da ise kimi sivil toplum örgütlerinin LGBT renklerini anımsatan levhaları binalarının üstüne asması “Bu kadar da olmaz” dedirtiyor.

Üstelik bu sivil toplum örgütünün sağ kesimi kucaklayarak dini eğitimler vermesi de bardağı taşıran son nokta olarak görülüyor.

Adıyaman’da sosyal demokrat bir dernek veya sivil toplum kuruluşunun LGBT’li eşcinsellerin kullandıkları renkleri her hangi bir şekilde kullandığını düşündüğümüzde kesinlikle ilimizdeki sağ kesimi temsil eden dernek ve STK’lar sokağa inerek yürüyüş yaparlardı.

Birkaç hafta önce eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de “Bizim bu tür musibetleri belirli bir günah grubuna bağlamamız haşa Allah adına konuşmamız anlamına gelir, bu doğru değil" sözleriyle LGBT’ye tepki konusuna dahil olmuştu.

Adıyaman’da ise her şey güllük gülistanlık, nede olsa bu sivil toplum örgütünün binasının açılmasında dönemin Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun emeklerini de unutmamak gerekir.

Hüsrev Kutlu’nun belediye başkanı olduğu dönemde bu binanın belediyenin devasa bir bütçesi ile hizmete açıldığı iddia ediliyor. Belediye başkanı bir sivil toplum örgütüne ait olan bu yere bu kadar para harcamak yerine belediyenin adına bir sosyal tesisi hizmete açamaz mıydı?

Peki, Sayın Hüsrev Kutlu’da açılışına katkı sunduğu yerin LGBT’li renklerden oluştuğunu görmedi mi? Kimse kalkıp ta “Hüsrev Kutlu bu renkleri görmedi” demesin.

Biz toplum olarak balık hafızalı bir yapıya sahibiz. Bugün yaşanan bir olayı 1 hafta sonra unutuyoruz. Fakat bazı davranışlar 40 yıl geçse bile unutulmaz.

Neyse gelgelelim, Adıyaman’da bu STK’da hizmet veren ve yönetimindeki kişilerin Hüsrev Kutlu zamanında devran sürdüğü o günlere.

Bu sivil toplum örgütünün başındaki kişi Kutlu döneminde aynı zamanda belediyede söz sahibi olan en etkili ikinci kişiydi. Bu kişinin ve Kutlu’nun oluruyla LGBT renklerinin içerisinde bulunduğu öğrenci merkezinin özellikle dini eğitim vermesi de oldukça düşündürücü bir durum.

Bu ülkede herkes çok biliyor ki, LGBT’lilerin Taksim’de ve birçok yerde yaptıkları yürüyüşlerde kullandıkları renklerle bu sivil toplum örgütünün kurumunun binasındaki tabela renkleri birebir aynı.

Bu yazdıklarımın tam tersini iddia eden varsa buyursun Google den bu yerin açılış tarihine baksın. Ve hangi belediye başkanı bu binanın açılmasına maddi ve manevi olarak katkı sağlamış onu bir öğrensin.

Adıyaman gibi sağ kesimin ağırlıklı olarak oy verdiği siyasilerin ve sivil toplum örgütlerinin bu konuda sessiz kalmasını da anlamış değilim.

 

Yazımın içerisinde de bahsettiğim gibi bu tabelanın renklerini içinde barındıran bir levhayı bile sol kesimin veya farklı bir dünya görüşünde olan kişiler yapmış olsaydı her halde yer yerinden oynardı.

Ancak bunu sağ kesimli bir sivil toplum örgüt yapınca herkes sus, pus oluyor.

Hz. Peygamber (S.A.V.) şöyle buyurmaktadır; “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır."

Onun için bizlerde bu tabela kaldırılana kadar susmayacağız.

 

Adıyaman’da sağ kesimden ve İslami değerleri kullanarak el altından İslami yaşam şekline karşı çalışan bu aykırı derneklerin renklerini kullanarak gizliden gizliye neye destek veriyorlar anlamış değilim…! 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Ankara matematik özel ders
Bağlantılar
Airbag Tamiri
Adıyaman Güzellik Merkezi
Adıyaman Firma Rehberi
Web Site Tasarımı