Gelenler Gidenleri Arattırdı!‬


Bu makale 2020-06-12 15:05:04 eklenmiş ve 573 kez görüntülenmiştir.
Yakup TOSUN

 

    Sahipsizlikten yakınan şehirler listesinin en zirvesini hiç kaptırmıyoruz. Bu defa tamam, bu şehre sahip çıkacak biri geldi demeye kalmıyor ki, terfi alıp gidiyor veya merkeze alınıyor.

    Uzun zamandır yazmıyorum, yazmaya da mecalim yok işin aslı; ama iki gündür sosyal medyada öylesi övgüler okudum ki, sorgulamadan edemedim. Normal şartlarda sitemden, eleştiriden, memnuniyetsizlikten dem vuranlar iki gündür Sayın Aykut Pekmez beyefendi için paylaşımları ‘Acaba!’ dedirtti. Ya bizlerde sorun var ya da gidenin arkasından kötü konuşmayalım demek için yazıldı tüm övgüler; ama yalan konuşmanın günah olduğunu da hatırlatalım. Neyse iki gündür yapılan paylaşımları okurken aklıma gidenler ve gelenler takıldı ve bunu düşünürken ilginç şeylerle karşılaştım. Mesela; son iki tayin, kendinden önceki iki atanmışı arattırdı. Hani deriz ya, ‘Gelen gideni aratmasın’ diye, ha işte tam da öyle oldu. Son iki, kendinden önceki ikiyi arattırdı. Demirtaş vali üzerine Adıyaman’a üç vali geldi; ama hala Sn. Demirtaş konuşuluyor. Kimdi Sayın Demirtaş? Müfettişlikten atanmış ve Adıyaman’da kendini tanımayan bilmeyen kalmamıştı; hem şahsi olarak hem de hizmet olarak. Valilik için tüm teori bilgilerini pratiğe dökmüş, tecrübe etmiş ve başarı gösterince de hemen Adana’ya atanmıştı. Sonra Sn. Abdullah Erin geldi. O da müfettişlikten geldi, başarı çıtasını yakaladı derken, Şanlıurfaya tayin oldu. Sonra ne olduysa birdenbire sanki Adıyaman cezalandırılır gibi bir durum yaşadı, artık İçişleri Bakanı nasıl derin duygular besliyorsa Adıyaman’a atanmış, yerine tayin ile Sn. Nurullah Kalkancı, Adıyaman Valilik makamına geldi; ama o kadar hızlı gelip gitti ki, birçok Adıyamanlı hala Nurullah valiyi tanımaz. Zaten isteksiz geldiği ve tayin ile geldiği için de merkeze alındı. Akabinde Sn. Aykut Pekmez tayin ile geldi. Geldi; ama sanki Adıyaman Valilik makamı boş kalmasın diye geldi. İki yıl boyunca Adıyaman’a ne katkısı oldu bilemiyorum; ama bugüne kadar ilk defa bu kadar kapsamlı, gerek yayıncı gerek katılımcı yazar sayısı olarak yapılan kitap fuarına katılmaması, fuar alanından içeri dahi girmemiş olması olumsuz olarak hatıralarımda yerini aldı. Dört ay boyunca üzerinde gönüllü çalıştığımız kitap fuarına katılmayışı Adıyaman’a verdiği değeri de ortaya koymuş oldu benim nezdimde.

    Velhasıl iki atanmış vali hala iyi olarak konuşulurken onlardan sonra tayin olmuş iki vali ne kadar konuşulur bilemem; ama yeni atanan (atanan diyorum çünkü müfettişlikten geliyor) vali Sn. Mahmut Çuhadar beyefendi inşallah kendi gibi atanmış olan Sn. Demirtaş ve Sn. Erin gibi gerçekten Adıyaman’a hizmet eder ve öyle erken vakitte gitmeyip Adıyaman’a sahip çıkar.

   Gelenin gideni arattırmayacağı (olumlu anlamda) bir atama olur inşallah.

‪Ne zaman adam oluruz?

‪Makamları Hz. Ömer adaleti ve anlayışı ile yöneten yöneticilere sahip olduğumuz vakit.

@ya_tos

@hayathanem02

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Ankara matematik özel ders
Bağlantılar
Airbag Tamiri
Adıyaman Güzellik Merkezi
Adıyaman Firma Rehberi
Web Site Tasarımı