DOLAR 28,8041 0.22%
EURO 31,5935 0.38%
ALTIN 1.847,841,17
BITCOIN 1068767-0,03%
Adıyaman
12°

AÇIK

17:49

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Dr. Mehmet Aziz Çelik’ten Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Dr. Mehmet Aziz Çelik’ten Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

ABONE OL
7 Mayıs 2023 21:13
Dr. Mehmet Aziz Çelik’ten Gündeme Dair Önemli Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Adıyaman Radyo Tek Dinle

Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Uzmanı Dr. Mehmet Aziz ÇELİK’ten Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

14 Mayıs 2023 tarihinde 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimi, ülkemiz ve ilimiz için 4 yılda bir yapılan olağan bir seçimden ziyade, Yeni Türkiye için ülkemizin önümüzdeki dönemlerdeki ulusal ve uluslararası arası ekonomik, askeri, sosyal, politik alanlarındaki durumunu belirleyecek, oldukça kritik bir seçim olarak göze çarpmakta.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de seçim için oldukça hareketli çalışmalar yapılmakta. Ak Parti, muhalefet ve bağımsız milletvekili adayları sahada oldukça aktif şekilde çalışmaktalar. Ne var ki önceki dönemlere nazaran bu seçimde ilimiz için vatandaşların coşku ve heyecanının yüksek olduğunu söylemek çok doğru olmayacaktır.

Bu durumun başlıca sebeplerini ele alacak olursak;

1- Yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremin kısa sürede bize unutturduğu, birçok yakınımızı kaybettiğimiz, ekonomik, sosyal olarak sadece ülkemiz için değil dünya genelinde olumsuzlukların yaşandığı PANDEMİ belası.

2- İkincisi 6 Şubat’ta gerçekleşen hala etkisini yaşadığımız, ömrümüz boyunca unutmayacağımız, unutturmayacağımız ve istisnasız hepimizin ama hepimizin kaybettiğimiz birinci derece, ikinci derece yakınlarımız, dost, arkadaşlarımızın olduğu, bunun yanında lafı bile olmayacak evlerimizi, dükkanlarımızı ve araçlarımızı kaybettiğimiz ve biz dahil 11 ilde hissedilen Hatay ve Kahramanmaraş illerimizin en bizim kadar zarar gördüğü, ülkemizin % 14’ünün etkilendiği 56 bin canımızı kaybettiğimiz ve yüzbinlerce yaralımızın olduğu dünya kara tarihinin en büyüğü olduğu söylenen DEPREM. Evet, yaşanan bu olumsuzlukların akabinde yapılacak bir seçim. Yaşanan bu olumsuzluklara rağmen vatandaşın seçimi düşünmemesi normal değil mi diyeceksiniz?

Bence değil.

Her şeyden önce HAYAT devam ediyor. Ve yaşıyoruz. Kaybettiklerimizin bize geride bıraktığı birçok emanet ve hatırası var. Onları yaşatmak adına yaşamalıyız. Takdir-i Îlahi deyip geride bıraktığımız bu elim olayı unutup, yarınlar için, kaybettiklerimiz için, kalanlar için sonrakiler için ve ülkemizin garip ve güzide ili için ADIYAMAN’ımız için daha çok düşünmeli ve bu ışıkta çalışmalıyız ve bu seçimi önemsemeliyiz. Görüldüğü üzere ilimizde depremin yaralarını sarmak için vatandaş deyimiyle DEVLET babamız gece gündüz çalışmakta. Birçok Koordinatör Vali, Vali Yardımcısı ve Kaymakam sırasıyla hizmet için ilimizde hizmet etmekte. Ve efor sarfetmekteler. İşte bunların devam etmesi için seçimi önemsemek gerekiyor.

Vatandaşların kırgın ve kızgın olduğu bazı konular var, konuşulmakta hala. Bu konular hakkında gerek siyasilerin gerek Bakanlık yetkililerinin,  sorumsuzca davranan, halka sırtını dönen, işleyiş ve işlevini yerine getirmeyen ve getiremeyen kamu görevlileri için gereken iş ve işlemlerinin yapılacağına inancınız tam olsun. İşte bunun gerçekleşmesi için bu seçim oldukça önemli.

Barınma sorunun halledilmesi için, tekrar yuva sahibi olunması için bu seçim oldukça önemli.

İşlerini ve işyerlerini kaybedenlerin, tekrar iş ve işyeri sahibi olabilmeleri için bu seçim önemli.

Adıyaman’ınımızın eski güzel günlerine kavuşması için bu seçim önemli.

Vel hasıl, bütün bu olumsuzlukların giderilmesi için ADIYAMAN’ımız için bu seçim önemli. Kızgınlık, kırgınlık dönemi bitmeli. Herkes iline sahip ÇIKMALI.

VE AHMET AYDIN…

Kabul edilir, edilmez, Ahmet Aydın ADIYAMAN siyasi tarihinin en önemli siyasi kişiliğidir. İlimiz tarihinin göze çarpan, çarpmayan bütün önemli yatırımlarının siyasi mimarıdır. Sosyal, tarım, kültürel, eğitim yatırımlarının talep ve temelinde imzası vardır. İlimiz için Bakanlık kapılarının aşınmasında izi vardır. Siyasi eşdeğerlerinin aksine halktan kopmadı. Taraflı, tarafsız, seçmen, muhalif herkesin şu günlerde kurduğu aynı ve tek cümle. BU DÖNEM OLMALIYDI. Ben aksini düşünüyorum. Ahmet AYDIN artık milletvekili olmamalı. BAKAN OLMALI. İlimizin bir an önce eskisinden daha üstün seviyeye gelebilmesi için ilimize Bakanlık verilmesi gerektiği ve bu durum için tek aday AHMET AYDIN’dır. Taraflı tarafsız herkesçe tek ehil kişi olduğu tartışmasız olarak söylenmekte.

Ahmet Aydın’a BAKANLIK ilimiz adına tartışılmaz ihtiyaçtır.

Kısaca herkes ve herkesim için önemli olan bu seçimin ülkemiz, bilhassa çok ağır darbe alan ilimiz için önemi çok büyük. Kırgınlık ve küskünlükleri bir kenara bırakıp, parti ve davamıza sahip çıkmalıyız . Güçlü TÜRKİYE Yüzyılında ülkemize ve ilimize sahip çıkalım.

Hayatımızın temelini oluşturan olay ve olgular için inanan insanlar olarak; musibetler karşısında, Takdir i Îlahi der, tedbir alır, tevekkül ederiz.

Selametle kalınız…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.