DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2184135-2,75%
Adıyaman
18°

HAFİF YAĞMUR

19:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

MİLLETVEKİLİ ALKAYIŞ, ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ’A ÜLKEMİZİN VE ADIYAMAN’IN SORUNLARINI ANLATTI

MİLLETVEKİLİ ALKAYIŞ, ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ’A ÜLKEMİZİN VE ADIYAMAN’IN SORUNLARINI ANLATTI

ABONE OL
5 Ekim 2023 17:19
MİLLETVEKİLİ ALKAYIŞ, ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ’A ÜLKEMİZİN VE ADIYAMAN’IN SORUNLARINI ANLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Adıyaman Radyo Tek Dinle

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, bölge milletvekilleri ile birlikte Adalet Bakanı Yılmaz TUNÇ’un düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantıda yeni yasama dönemi, İçişleri Bakanlığına düzenlenen terör saldırısı ve deprem bölgesinde yürütülen adalet hizmetleri görüşüldü.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ, Adalet Bakanı Yılmaz TUNÇ ile yaptığı görüşmede ülkemizin temel önceliği olan Yeni Anayasa ile birlikte Meclis İçtüzüğü, Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasasının birbirileriyle entegreli olarak hazırlanmasının büyük önem arz ettiğini; Yeni Anayasanın sivil, demokratik ve katılımcı nitelikler taşıması gerektiğini bildirdi. Milletvekili ALKAYIŞ, ayrıca, Adıyaman’ın öncelikleri hakkında Adalet Bakanı Sayın Yılmaz TUNÇ’a ayrıntılı bilgiler vererek, Adıyaman’da yapımı süren projelerin bir an önce hızlandırılıp tamamlanması gerektiğini anlattı.

Ülkemizin ve milletimizin bu vasıfları haiz Yeni Anayasaya çok ihtiyacı bulunduğunu dile getiren Ak Parti Adıyaman Milletvekili ALKAYIŞ, Adalet Bakanı Sayın Yılmaz TUNÇ’a Adıyaman’ımızın ihtiyaç ve sorunlarını aktardı. Milletvekili Alkayış, özellikle 6 Şubat depreminden sonra Adıyaman’da yaşanan birtakım sorunların sahada kendilerinin karşılarına çıktığını belirterek Adalet Bakanı Sayın Yılmaz TUNÇ’tan bu sorunların çözümü için destek istedi. Milletvekili Alkayış, şunları söyledi:

“AK Parti Hükümetimiz, şu ana kadar ortaya koyduğu icraatlarla avukatlık mesleğinin birçok sorununu çözmüş, hukukçularımıza geniş bir hareket alanı sağlamıştır. Ben de bir hukukçu olarak Adıyaman’da meslektaşlarımla birlikte yıllarca avukatlık yaptım. Avukatlık mesleğinin icrası özellikle depremden sonra oldukça zorlaştı. Meslektaşlarımızın büroları yıkıldı. Depremden kaynaklanan bazı sıkıntıları bulunmakta ve bu sıkıntılar avukat arkadaşlarımızın çalışmalarını oldukça zorlaştırmaktadır. Depremden sonra yargı yükü çok artmıştır. İdare Mahkemelerinin sayısı arttırışmıştır. Bu aşamada savunmayı temsil eden avukatlarımızın mesleklerini icra edecekleri geçici büroların kurulması gerekmektedir. Bu konuda Adıyaman Baromuzun taleplerini dile getirdik. Savunmayı temsil eden avukatlık mesleğinin önündeki engellerin kalkması ve mesleğin daha etkin icrası yönünde yapmış olduğum çalışmaları Sayın Bakanımıza ilettim.”

Yine Besni ilçemizin Adalet Sarayı son derece yetersizdi, 6 Şubat depreminden sonra ise zaten kullanılamaz duruma geldi. Bu nedenle Besni ilçemizde yeni bir Adalet Sarayının inşa edilmesine karar verildi. Besni ilçemizde inşa edilmesi planlanan yeni Adalet Sarayının yer tespiti yapılmıştır. Besni’mizin ve Besnili vatandaşlarımızın yeni Adalet Sarayına bir an önce kavuşabilmeleri ve buradaki hukukî işlerin aksamadan yürüyebilmesi için yapılacak çalışmalardaki son durumu değerlendirdik.”

Milletvekili ALKAYIŞ, konuşmasında Adıyaman Cezaevi personelinin yaşadığı sıkıntılara da yer verdi. Alkayış, bu konuyla ilgili şunları söyledi: “Adıyaman Kapalı Cezaevi, Elazığ depreminden etkilendiği için kapatılmış ve buradaki çalışanlar, tutuklu ve hükümlüler başta Siverek ve Diyarbakır Cezaevleri olmak üzere çevre illerdeki cezaevlerine gönderildiler. Bu durum hem avukat arkadaşlarımız hem cezaevi personelimiz hem de tutuklu ve hükümlü yakınlarımız için oldukça yorucu geçmektedir. Adıyaman’da yapımına devam edilen yeni cezaevinin bir an önce tamamlanmasını ve başta Siverek ve Diyarbakır olmak üzere çevre illerdeki cezaevlerine servisle veya çeşitli ulaşım araçlarıyla gidip gelen ve daha önce Adıyaman’da görev yapmış olan personelimizin tekrar Adıyaman’da görevlendirilmelerini talep ettik. Adıyaman Cezaevinin bir an önce tamamlanmasıyla birlikte gerek avukatlarımızın gerek yargı mensuplarımızın gerek infaz koruma memurlarımızın ve gerekse tutuklu ve hükümlü yakınlarımızın yaşamış oldukları birtakım problemler halledilmiş olacaktır.”

Konuşmasının sonunda, nazik davetlerinden dolayı Adalet Bakanı Sayın Yılmaz TUNÇ Beyefendi’ye teşekkürlerini ileten Milletvekili ALKAYIŞ, Adıyaman’ın ve Adıyamanlı vatandaşlarımızın sorunlarını yetkililere ulaştırmaktan ve bu sorunların çözümü için çaba harcamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu, bütün halkımıza saygı ve selamlarını ilettiğini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.